Wil jij ook niets missen van deze verhalen en artikelen?! Klik HIER om Kids&Kurken op Instagram en HIER om ons op Facebook te volgen
Trakteren op school
Het leek zo simpel. Zo’n onschuldige traditie. Een moment waarop je kind straalt, geniet, zich speciaal voelt. Dat was het ook. Vroeger. Maar ik had geen idee dat ik met mijn keuze voor een traktatie een complete kleuterklasrel zou veroorzaken. Het begon allemaal een paar weken voor Wendy’s verjaardag. Ze werd 7, zat in groep 3 en keek al maanden uit naar haar verjaardag en dus trakteren. “Ik wil iets leuks, mam!” had ze enthousiast geroepen. “Iets speciaals”. Ze wilde iets anders dan alle andere kinderen.
Ik had op internet gezocht naar originele traktaties en kwam een superleuk idee tegen
Linialen met glitters en regenboogkleuren. Ze hadden grappige opdrukken zoals “Jij bent top!” en “Slimmerik!”. Handig, origineel én gezond – want laten we eerlijk zijn, de regels rondom traktaties op school waren tegenwoordig strenger dan een sollicitatie bij de FBI. Ik bestelde de linialen en voelde me een goede moeder.
Totdat de mail van de juf kwam
“Beste ouders, even ter herinnering: op onze school hanteren wij een traktatiebeleid waarbij cadeautjes niet zijn toegestaan. Traktaties dienen eetbaar te zijn.” Shit. Wendy’s traktatie mocht niet. Ik voelde me direct schuldig. Waarom had ik dit niet gecheckt? Waarom had ik gedacht dat dit goed zou zijn? Maar de linialen waren al binnen. Geldverspilling om ze niet te gebruiken.
Ik vond die regel belachelijk
Het was een stukje plastic van een paar cent. Alsof een liniaal ineens een luxe gift was. Dus besloot ik een risico te nemen. Ik gaf Wendy tóch haar linialen mee.
De traktatie-blamage
Op de ochtend van Wendy’s verjaardag stapten we het schoolplein op. Zij straalde. Ik zweette. Verschil moet er zijn. Ik probeerde mezelf moed in te praten. Wat kon er misgaan? De juf zou het vast door de vingers zien. Dit was geen peperdure goodiebag. Het waren linialen! Ze zal Wendy toch niet te kakken zetten? Maar toen Wendy de klas binnenliep met haar versierde bak en de juf de inhoud zag, veranderde de sfeer direct.
Juf Ellen fronste
“Oh… Chantal, wist je dat cadeautjes niet mogen?” Ik deed alsof ik verbaasd was. “Echt? Maar het zijn gewoon linialen, iets nuttigs voor school. Het zijn geen cadeaus, maar leermaterialen” Haar blik bleef strak. “We moeten het eerlijk houden voor iedereen.” Ik voelde mijn wangen gloeien. Eerlijk? Alsof dit een Rolex was! Achter mij hoorde ik Wendy’s blije stem: “Ik heb hele leuke linialen voor iedereen!”

De kinderen begonnen enthousiast te joelen
“Wauw!” “Vet cool!” Maar juf Ellen greep direct in. “Laten we even wachten, Wendy.” Haar stem was streng. “Eerst moeten we kijken of dit mag.” Wendy’s gezicht zag teleurgesteld. Haar hand, nog steeds geheven met een liniaal erin, zakte langzaam omlaag. Ik voelde me lullig. Wendy duidelijk ook. Ik was een mislukte moeder.
De ongemakkelijke situatie
De kinderen keken van Wendy naar de juf. Sommigen fluisterden. Een jongen achterin riep: “Waarom mag dat niet?” Een ander kind zei: “Mijn neef op een andere school kreeg een heel pakje stiften!” De sfeer werd onrustig. Kinderen hadden linialen gepakt en hielden ze in hun handen alsof ze net een schat hadden gevonden. Maar de juf was onverbiddelijk. “Leg allemaal de linialen even terug,” zei ze streng. “We gaan eerst bespreken of dit kan.” Ik voelde hoe Wendy haar schouders liet zakken. Echt zielig. Waarom had ik haar in deze situatie gebracht?
Het gesprek na school
Ik haalde Wendy op van school en zag aan haar gezicht dat het nog niet gezakt was. Ze was stil. Toen we de hoek om liepen, kwam het eruit. “Waarom mochten de linialen niet, mama?” Hallo teleurstelling. Ik slikte. “Omdat de school regels heeft over traktaties, liefje.” “Maar… het was toch leuk?” Ze keek me vragend aan. “Iedereen vond het leuk.” Ik voelde me verschrikkelijk. “Ja, schat, het was een heel leuke traktatie.” Ze haalde haar schouders op. “Juf heeft ze afgepakt. Ze liggen nu in een doos in de klas.” Ik voelde hoe mijn bloed begon te koken. Ik vond het zo’n onzin allemaal.
De reacties thuis
Die avond aan tafel vertelde Wendy alles aan mijn man Arjan. Hij lachte. “Jezus, je zou denken dat je gouden pennen hebt uitgedeeld.” Wendy pruilde. “Ik snap het echt niet. Er was niks mis mee.” Arjan zei: “Dit is waarom mensen schoolregels haten.” Mijn moeder, die toevallig bij het eten was, zuchtte. “Vroeger mochten we alles trakteren. Zelfs zakjes chips met een speeltje erin!” “Ja, oma, maar dat mag nu niet meer,” zei Wendy sip. Mijn moeder concludeerde. “Nou, dan zijn we mooi achteruit gegaan.”
Ik voelde de irritatie borrelen
Waarom mocht een simpel cadeautje niet? Waarom moest alles zo strikt zijn? En wat deed de school nu met die linialen? Weggooien? Ik besloot een mail te sturen naar de juf. Ik hield het beleefd.
“Beste juf Ellen, ik begrijp dat er regels zijn over traktaties, maar ik vond het jammer dat Wendy’s linialen niet mochten. Ze had er veel moeite in gestoken. Wat gebeurt er nu met de linialen? Kunnen de kinderen ze alsnog krijgen op een ander moment?”
De reactie kwam snel
“Beste Chantal, ik snap dat Wendy teleurgesteld is. De linialen worden niet weggegooid, maar blijven op school. We gaan ze verdelen over de klas bij een ander educatief moment, zodat alle kinderen op een eerlijke manier een cadeautje krijgen. We hopen op je begrip.”
Ik hoopte dat dat educatieve moment dan snel kwam. En dat ze de linialen niet zou vergeten. Eigenlijk wilde ik het liefste dat ze vandaag werden uitgedeeld. Maar goed dat zat er niet in.
Een paar weken later kwam Wendy thuis met een grote grijns
“Mama, juf heeft de linialen tóch uitgedeeld!” De blijdschap van Wendy werkte aanstekelijk. “Wat? Wanneer?” , vroeg ik. “Vandaag! Bij de rekenspelletjes. Ze zei dat iedereen nu iets nieuws had om te gebruiken.” Linksom, of rechtsom, dit was een prima oplossing voor iedereen.
CHANTAL
Moeder was op de hoogte van de regel. Ze was het er niet helemaal mee eens (goedkoop mag wel, duur niet), maar de plek om hierover de discussie aan te gaan is niet voor de klas.
Dit geldt m.i. ook voor de juf, die het verjaardagsplezier van een blije 7 jarige ook verstiert..
Spreek ouders apart aan en herhaal desnoods in de klas dat de lineaal hartstikke mooi is, maar eigenlijk niet de bedoeling is en noem voorbeelden van wat dan wel
kan.
Steeds weer kom ik de stelling ‘ respect hebben voor de juffrouw/ school.tegen. dat ik.dat zou moeten hebben. Respect kun je niet eisen of afdwingen, respect moet je verdienen. Naar mijn mening verdienen zowel de school als de juf dat niet !
Mieke, ik heb zo mijn eigen opvattingen, dat heeft niets met respect te maken. ik vind het gewoon een achterlijke regel en regels zijn er om zw te breken 🤪🤪.
iedereen die hier schreeuwt, uuhh er zijn regels… jullie zijn het meest hypocriete van allemaal en het grootste probleem, zwakzinnig woke volk
Alles okay?
Mijn irritatie ging niet uit naar de juf maar naar de moeder. Ze had van deze regel op de hoogte kunnen/ moeten zijn . Als 1 schaap over de dam is volgen er meer wat dus niet de bedoeling is. Zo makkelijk deze juf te veroordelen waar jezelf in de fout bent gegaan. Daarnaast voelt deze moeder zich een goede moeder vanwege het simpelweg online bestellen van in feite rotzooi waar ze zelf niets voor hoeft te doen . Er bestaan op internet talloze voorbeelden van leuke gezonde traktaties maar ja, daarin moet dan wel iets meer energie worden gestoken ….
Ik vind de regel ook overdreven, maar hij is nu eenmaal zo. Het probleem is dat sommige mensen niet snappen hoe irritant hun handelingen kunnen zijn. Je weet wat de regels zijn van die school, wil je kind om een bepaalde reden op die school hebben, misschien omdat het goed georganiseerd is? De school runt niet vanzelf. Soms vinden leraren regels ook overdreven, maar voor de rust is men naar buiten toe zoveel mogelijk een gezicht.
Vervolgens gaan dezelfde ouders die hun kind op die school plaatsen vanbinnen uit de school zitten ondermijnen. Ja, ondermijnen, ook al is het niet de intentie. Hun geval is toch zo uitzonderlijk. De juf moest nu haar energie besteden aan het kalmeren van de klas en als ze ook maar een keer toegeeft, staat de volgende ouder voor de klas, want zij mochten de vorige keer niet en waarom jouw kind wel, zucht!!!! Je hebt van die ouders die gaan klagen en voordat je het weet mag de juf bij haar leidinggevenden uitleg komen geven. Sommige mensen lijken niet te beseffen hoe de dynamiek binnen een school werkt. Voordat je het weet beland je in een moederapp LOL
Sorry hoor! Maar wat een achterlijke regels en wat een achterlijke school om zo te betuttelen!
Het zijn maar een paar liniaaltjes, waar hebben we het over?? Het zijn geen dure Goody bags van honderd euro of zo….
Wel zulke stomme regeltjes hanteren m.b.t. zoiets onschuldigs maar als het op onderwijs (indoctrinatie) aankomt zijn er ineens geen “regeltjes” meer. Nee, dan duwen ze kleine kinderen dat hele WOKE gebeuren de strot af en dan kan ineens alles! Hoe vuil en hypocriet is dat heh??
Makkelijk afschuiven op scholen dit, zo werkt het toch niet helemaal.
Scholen worden gedwongen tot dit soort regels, omdat men af wil van alle plastic troep dat uit China komt en binnen twee dagen kapot is. Gezond trakteren komt omdat kinderen tegenwoordig steeds vaker en jonger overgewicht hebben en vanuit de regering gezond gedrag bevorderd moet worden. Niet woke, niet indoctrinatie, maar gewoon uitvoeren van beleid dat bedoeld is om kinderen gezond te houden. Moeder kende de regel en drukte het toch door. Wat wel naar is dat de dochter bij de discussie staat tussen moeder en juf, het is niet haar schuld. Zo’n gesprek moet je niet een klas voeren waar alle kinderen bij zijn.
Aangezien de dochter 7 wordt, is de moeder al enige jaren op de hoogte van de schoolregels, deze ontvang je immers als je kind in groep 1 op school komt. Jammer dat de moeder vindt dat zij de uitzondering op de regel kan zijn. Behalve dat zij hierdoor zelf de reactie op haar actie veroorzaakt, geeft het haar dochter ook het idee dat het niet belangrijk is om je aan regels te houden.
Liniaaltjes van een paar cent. Gokje: AliExpress dus retourneren kon niet of was duurder dan de aanschaf. De regels waren bekend en onlangs herhaald. En dan toch proberen. Lekker voorbeeld.
Zeker goed voorbeeld. Gewoon uitdelen, niets mis mee.
Regels zijn er om nageleefd te worden . Of je het er mee eens bent of niet. Ik vind dat de juffrouw het perfect opgelost heeft.
Heel gereformeerde reactie.
Beide zijn asociaal in dit scenario.
De moeder had niet mogen doordrammen en het alsnog proberen. Hiermee leer je dat je kind de regels aan hun laars mogen lappen als het een ‘stomme’ regel is.
De juf die helemaal gek is geworden om de linilalen zelf te houden en ze later zelf willen te gaan uitdelen. Die linialen waren niet haar persoonlijk eigendom en dit is gewoon een vorm van stelen! Ze had ze gelijk moeten teruggeven aan de moeder.
De moeder had gewoon een klacht bij het schoolbestuur indienen, want hoewel zij geen goed voorbeeld was om het toch te proberen met de traktatie, is een dief voor de klas een NOG slechter voorbeeld. Gaan we kinderen echt leren dat het oke is om andermans cadeaus te stelen? Zelfs al gaf ze dat nog steeds aan de kinderen, dit is feitelijk wat ze heeft gedaan.
Wat is het Nederlands moraal toch weer gezakt. De wereld word geregeerd door clowns…
Meen je dit nou? ik vind het een behoorlijk overtrokken reactie.
“Hiermee leer je dat je kind de regels aan hun laars mogen lappen als het een ‘stomme’ regel is.”
XR doet niets anders. Geen probleem dus.
ik had voor het schoolplein de linealen uit laten delen zodra de klas uit ging.
Wat een betutteling en sneu voor de jarige
Ja ! Dat dacht ik ook. Of de kinderen thuis bij haar uitnodigen en dan daar de linialen uitdelen. Dan komt er geen gezeur met niemand en overtreed je geen enkele schoolregels. Zaak opgelost !
Ja ! Dat dacht ik ook. Of de kinderen thuis bij haar uitnodigen en dan daar de linialen uitdelen. Dan komt er geen gezeur met niemand en overtreedt ze geen enkele schoolregels. Zaak opgelost !
die terreurjuf moet maar naar noord Korea gaan, daar houden ze wel van dat soort types
Zeg terror-Johan , die juf leeft de regels van de school na hé…beetje kalm met uw overtrokken terreur reactie🤣😂🤣😂…’dit soort types’…🤣😂🤣😂
Gewoon als de school uitgaat buiten het hek de traktatie uitdelen.
Eens Johan, het wordt steeds gekker.
Ik geef je groot gelijk.
Iemand zei mij eens: als je jarig bent krijg je cadeautjes, je deelt ze niet uit.
Een gewone tractatie is leuk!
bah bah wat een jaloers reagie hier bah bah
wat is er mis mee waar ze op trakteert sorry maar ik vind snoep en chips niet een goede traktatie en de meeste scholen mag dat bij ons op scholen mogen ze ze weten wat ze willen gelukkig zo jammer voor dit meisje dat haar traktatie niet leuk verliep en denk dat school zelf een mail moet doen naar de ouders en daar in zetten waar ze op mogen trakteren
Typisch weer een ouder die vindt dat in het geval van haar kind wel een uitzondering gemaakt kan worden. Daarmee zadel je de juf weer op met het moeten handhaven, nadenken wat er dan wel mee te doen, intern waarschijnlijk nog advies gevraagd… kost allemaal weer veel tijd en dit soort dingen verhoogt de werkdruk dus onnodig.
En dan nog een stukje schrijven om even af te geven op de schoolregels… fraai!
Hoi Arend,
Je schrijft het precies goed. Ik ben het helemaal met je eens.
Hier sluit ik me helemaal bij aan.
Jij snapt het, zo vervelend dit. Dat de juf de regels volgt van haar leidinggevende, maakt haar een terror juf.
ik ben het ook eens met deze reactie.
de moeder zit duidelijk helemaal verkeerd. sneu voor het kind!
Ja moeder had gewoon even contact moeten opnemen met de juf na dat mailtje van shit heb ze al besteld, wat nu. Maar verwondering over waarom dat niet mag begrijp ik dan weer niet. Nu zal je altijd kinderen hebben de meer vakanties, duurdere kleren, duurdere sporten kunnen beoefenen dan andere kinderen. Voorkomen doe je niet helemaal, maar als een kind tijdens een traktatie moment te kakken wordt gezet in een klas stel Pietje trakteert kadootje met lekkers samen en Jantje gaat met een zak toffees langs waarvan elk kind 1 toffee pakt, dan kun je een reactie van de klas en daarop de psychische gevolgen verwachten bij zo’n Jantje. En ik vind het dus wel goed dat de school zo’n beleid heeft dat ouders en hun kind in bescherming neemt, want zoals je ziet andere ouders houden hier geen rekening mee. Wel is trakteren heel leuk als je jarig bent. Misschien kunnen scholen het op een andere manier oplossen? Gewoon een lijst maken met dingen die je wel mag trakteren zodat kinderen en hun ouders daaruit kunnen kiezen.
Helemaal afschaffen vind ik ook zo treurig, maar omdat je steeds meer scholen dit ziet doen, denk ik wel dat het die kant op gaat. Maargoed dan is dat zo daar wennen de kinderen ook wel weer aan.
sorry hoor,maar ben het niet eens met de meeste reacties. ik vind dat de regel om eten te trakteren niet altijd hoeft,kinderen krijgen thuis ook wel eens snoep, koekje of zakje chips,kinderen mogen ook leren dat ze tevreden moeten zijn met wat ze krijgen of dat nu een mars is of een grappige liniaal mag niet uitmaken, vind ik
Als het niet zo was dat sommige ouders inmiddels een halve speelgoed- en snoepwinkel als ‘goodiebag’ tracteren, zou ik het met je eens zijn..
Er zijn scholen die het tracteren helemaal hebben afgeschaft. In plaats daarvan mag de jarige een activiteit kiezen, een spelletje. Dat werkt prima. Het gaat er per slot van rekening om dat die jarige even in het zonnetje gezet wordt, even het middelpunt van de aandacht is. Dan is een spel dat hij of zij mag kiezen om samen te spelen misschien leiker dan een stuk komkommer
Wat een mooie oplossing
Ik ben zelf leerkracht en vind ook dat de betutteling soms te ver doorslaat. Toch kan ik sommige argumenten best begrijpen. Ik vind zelf dat iets lekkers bij een verjaardag moet kunnen. Maar tegenwoordig komen kinderen zelden meer met een kleine traktatie, zoals vroeger. Het moet steeds meer en groter en dat is simpelweg overdreven en ongezond (feit is nu eenmaal dat een te hoog percentage kinderen kampt met overgewicht). Daarom hebben veel scholen nu een gezond traktatiebeleid. Nadelen daarvan zijn dat er discussie ontstaat over wat precies valt onder gezond (in kaas en worst zit immers ook veel vet, om maar iets te noemen) èn fruit is een stuk duurder dan snoep, waardoor gezinnen met lage inkomens meer moeite hebben met zo’n uitgave. Dan zou je juist kunnen denken aan een kleine materiële traktatie, dan voorkom je de grote uitgave en alle allergie- en gezondheidsrestristies, maar je kunt je afvragen of we in een tijd waarin we milieubewuster willen leven, het trakteren van goedkope, niet-duurzame, plastic hebbedingetjes willen stimuleren. Daarom zijn er inmiddels ook scholen die het complete trakteren afschaffen en de jarige op een andere manier in het zonnetje zetten.
Zoveel mensen, zoveel meningen en natuurlijk mag de moeder deze regel van de school belachelijk vinden. Maar feit is dat het een regel van de school is en daar heb je je dan aan te houden. Ze wist dit vooraf (de mail die ze las nadat ze de linialen had besteld was een reminder en dus ongetwijfeld niet de eerste keer dat deze regel gecommuniceerd is) en ze koos er doelbewust voor om de regel te negeren met als gevolg een teleurgesteld kind. Dat doe je dan toch echt zelf en dat kan je absoluut niet afschuiven op de juf. De juf heeft de regel niet bedacht, maar heeft deze wel te handhaven. Als we niet consequent zijn met regels kunnen we net zo goed helemaal geen regels opstellen. Ik vind het een zorgwekkende trend dat steeds meer ouders (en kinderen) lijken te denken dat de regels niet voor hen gelden en vervolgens als er consequenties zijn de schuld bij een ander leggen.
Sterker nog, terwijl ik er langer over nadenk vind ik het zelfs oneerlijk en kinderachtig van deze moeder dat ze de leerkracht in de positie duwt om de boeman te moeten spelen. Denk je dat de juf het leuk vindt om een leerling zo teleur te stellen op haar verjaardag? Zij voelt zich daar ook rot over. Dus met je “ach, moet toch kunnen?”-houding, verpest je het traktatiemoment voor je dochter, de juf, de rest van de klas en voor jezelf.
Ik ben geen leerkracht, maar ben het helemaal met je eens, Nikkie. Kinderen en kennelijk ook ouders, moeten leren dat je schoolregels dient te respecteren.
Ik heb 2 jongens, 8 (bijna 9 papa!) & 5 zijn ze.
In de voorbije schooljaren heb ik denk ik al wel 100 stuks bellenblaas potjes weggegooid.
Plus alle andere Chinese Action troep.
Trakteer gewoon een lolly of een zakje chips aub.
wat is er mis met bellenblaas?
Eens Patrick, maar scholen worden tegenwoordig geregeerd door linkse vrouwen. Snoep kan niet, plastic ook niet, anders is het weer zielig… etc etc. Resultaat meer regels.
Ik ben ook leerkracht. En deel jou mening. Precies in die: Ach! Moet toch kunnen.. Daar zit het m in. Plus wat voor een signaal geef je je kind als je hier vervolgens spanning over mee geeft. Hier gaat het kind ook niet beter van worden. Dus overleggen en respectvol communiceren vanuit ouders is hierbij essentieel.
Helemaal mee eens, Nikki!
Ik heb zelf geen kinderen. Maar ben -net a;s iedere andere volwassene toch ‘ooit’ wel kind geweest. En kan me dus nog wel levendig herinneren hoe leuk het was om op je verjaardag op school in de klas te mogen trakteren. Al was dat toen (rond 1964) vaak gewoon een klein snoepje voor ieder kind. Dat er nu regels zijn op sommige scholen over wat een kind wel mag trakteren en wat niet, snap ik wel. (Sommige kinderen moeten zich immers ook aan voedingstegels houden zoals kosher of halal).
Maar ik denk, dat het dan belangrijk is dat zo’n regel dan voor een hele basisschool moet gelden en dat dat dan ook voor het begin van het schooljaar al bekend zou moeten zijn bij alle ouders of verzorgers. (Uiteraard wel met genoeg opties over wat WEL mag als traktaktie.
Als ik dit soort dingen lees, ben ik zo blij, dat mijn lagere schooltijd zich afspeelde in de jaren 50. ik kreeg een zakje snoep en elke klasgenoot mocht 1 snoepje pakken. in die jaren was snoep thuis niet echt overvloedig aanwezig, dus dat ene snoepje extra was geen probleem. Zelfs niet met 40 kinderen in de klas. Ook voor mijn drie kinderen, die in de jaren 80 naar de lagere school gingen, was het niet lastig. Een zakje chips of popcorn of een mandarijn.
de juf had de linialen onmiddellijk mee retour moeten geven.
bij mijn kind op school mocht snoep niet, ouders deden dat toch. als middenweg gaf de juf de traktatie dan aan het eind mee naar huis zodat ouders zelf konden beslissen of hun kind het mocht eten en wanneer.
Als juf doe je het niet snel goed… Dit is beleid van de school, niet van haar persoonlijk, en dit beleid moet zij gewoon uitvoeren. Ouders (van de medezeggenschapsraad) hebben hiermee ingestemd.
Dat wil overigens niet zeggen dat ik voor deze regel ben, maar ik zie als leerkracht ook wat het met een kind doet als het niet kan trakteren, terwijl de rest van de klas dat wel kan… Dan ben je toevallig “ziek” op je verjaardag…
wat een gesijk van die juf
Tja, sorry hoor, maar moeder wist van de regel? Oké, weliswaar te laat, maar ze wist het wel. En dan doe je het lekker toch? Gewoon lekker je zin doordrijven en regels aan je laars lappen, en dan zeggen ‘ze gaat Wendy toch niet te kakken zetten?’ Dat doe je dan toch zelf! Dat je even niet weet wat je met 30 linialen moet, snap ik best, maar daar had je op een later moment over kunnen nadenken. Er is altijd wel een donatieplek ofzo die dit goed kan gebruiken. En dan had je gewoon iets lekkers voor je dochter kunnen bedenken.
Waarom moeten kinderen een cadeautje geven als traktatie? Als alle kinderen op de wereld ieder jaar voor hun verjaardag een (vaak nutteloos) cadeautje geven aan de klas, hoeveel extra zooi komt er dan? En hoeveel grondstoffen kost wat wel niet? De meeste kinderen hebben niks nodig, ze hebben al teveel. Stop gewoon met dit onzinnige gedoe. Laat ze gewoon een traktatie geven (gezond of ongezond) en dat is het!
“En hoeveel grondstoffen kost wat wel niet?”
Geen idee, maakt ook niet uit. Mensen gewoon vrij laten.
Er zijn regels, dat begrijp ik, maar ik begrijp dan ook weer niet, dat bij openbare scholen tijd wordt gemaakt om voor de Ramadan te bidden. Zijn dit ook opgenomen in het schoolbeleid?
Ik vind het bijzonder dat je het beleiden van een geloof koppelt aan dit artikel over het breken van traktatieregels hangt.
Openbare basisscholen hebben vanuit de overheid (en grondwet) de verplichting om kinderen over verschillende levensovertuigingen te leren en kinderen die een godsdienst aanhouden daarin de ruinte te geven deze te volgen.Dus ja, ze hebben daar ook zo hun regels en schoolbeleid voor.
Ze is ergens op uit en dat heb je snel gezien, want die twee dingen hebben niets met elkaar te maken. Ook islamitische kinderen mogen op hun verjaardag dan niet trakteren.
Het leven is nou eenmaal niet eerlijk en niet iedereen is en kan gelijk behandeld worden. Daar kunnen ze beter maar vroeg genoeg achter komen.
Wat een vingerwijzende reacties hier bah.
De teleurstelling bij de dochter en klasgenoten heeft de moeder zelf veroorzaakt. Regels zijn regels. De moeder was verkeerd bezig door het beleid bewust te negeren, maar de school had ook iets consequenter kunnen zijn. Linealen gelijk terug mee naar huis en niet later uitdelen. Dit is vooral een kwestie van helder communiceren en regels serieus nemen om dit soort situaties te voorkomen.
Voorbeeld bij mijn neefje op school mag gewoon niet worden getrakteerd. Heel duidelijke regel. De jarige mag die dag een leuke activiteit bedenken wat ze dan doen in de klas. Er was een moeder die dat niet leuk vond. Haar dochter was ruim voor Pasen jarig. De moeder dacht dan trakteerd ze niet met haar verjaardag maar geeft de kinderen wat leuks voor Pasen. De moeder kon de traktaties gelijk weer terug nemen naar huis.
echt belachelijk..de betutteling tegenwoordig. Blij dat mijn kinderen al ouder zijn, toen was die flauwekul nog niet.
Wat een gedoe zeg, wees blij dat het kind niet weer met het zoveelste ongezonde snoep of chips goed komt aanzetten. Zo’n liniaal hebben die kids tenminste nog wat aan.
Daarbij moeten mensen ook eens ophouden met continu te vergelijken met elkaar. De ene traktatie is niet meer waard dan de ander vanwege dat het gaat omdat je geeft wat je wil en kan. Het zou er niet om moeten draaien dat het blijkbaar er om draait van: kijk eens ík geef mijn kind de leukste /mooiste / beste / duurste traktatie mee. Toen ik op de basisschool zat trakteerde je gewoon heel simpel: een waterijsje (ik was in de zomer jarig) in andere jaargetijden was het een zakje chips of misschien een keer een fruitprikker. gewoon simpel en geen gedoe. Er werdt gezongen voor de jarige en het kind kreeg een mooie grote kaart waarmee je dan langs de andere meesters en juffen ging die hun naam erop zetten en je gaf ze uiteraard wat van je traktatie. Nou hoe moeilijk kan het zijn. Nooit meegemaakt dat er gedonder kwam van dit mag niet en dat niet enzv.
En zo kan iedere ouder wel een regel naast zich neerleggen die hem of haar niet uitkomt.
Dit verhaal is een mooi voorbeeld van waardoor de maatschappij zo’n puinhoop is geworden.
Moeder wist er (helaas te laat) van en legde het toch naast zich neer. Gaat op school, met kind ernaast, gewoon de confrontatie aan.
Dit zijn precies de incidenten waardoor leerkrachten het onderwijs vaarwel zeggen. Want je hebt 30 van zulke eigengereide ouderparen waarmee je moet dealen.
Moeder heeft in elk geval hopelijk haar lesje geleerd. Regels zijn regels en gelden voor iedereen. En als je gaat beweren “ja maar zo’n liniaal geeft toch niks, is eigenlijk leermateriaal” dan heb je het niet begrepen.
Ik geef de juf groot gelijk, ze had alleen niet die dingen op school mogen houden. Verder heeft ze het goed opgelost.
Moeder wist heel goed dat ze fout zat, kwam zwetend op school. Voor het kind vind ik het zielig, dat wist van niks en haar feestmoment is in het water gevallen door moeders schuld.
Helemaal mee eens, als je het weet en toch doet, dan is het dus eigenlijk jouw schuld dat het kindje verdrietig is.
En inderdaad lekker makkelijk als iedereen het gaat doen, waar is dan de grens? Een Rolex horloge is ook ‘leermateriaal’ om klok te kunnen lezen.
misschien komt het omdat ik zelf in het onderwijs werk (eerder groepsleerkracht, momenteel docent), want als ik de reacties zie, sta ik vrij alleen, maar ik snap de juf heel goed. Ik denk wel dat ik het uitdelen door de vingers zou hebben gezien, maar dat zou dan bij een volgende eigenlijk ook weer moeten… Anders is het voortrekken.
Echter vind ik dat deze moeder de situatie totaal verkeerd is aangevlogen. Ik snap gewoon niet waarom ze de juf niet meteen gemaild heeft om samen te zoeken naar een goede oplossing. De juf had namelijk ook die dag meteen een activiteit kunnen doen, waarbij de linialen ingezet konden worden. Dan was iedereen blij geweest.
Overleg altijd zo snel mogelijk met de groepsleerkracht van je kind. Wij zijn ook gewoon mensen. Snappen dat andere mensen soms regels over het hoofd zien en zullen met je mee willen denken naar een goede oplossing voor iedereen.
Ik ben een jufmene en zie de traktaties steeds groter en gekker worden. Het lijkt soms wel een competitie binnen de klas of tussen ouders wie de grootste, lekkerste of duurste traktatie geven. Ook bij mijn eigen kinderen zie ik dat. En veel eten/snoep en een vaak plastic cadeautje wat snel kapot is ik ben voorstander van goed is goed genoeg. Als school moet je ergens een lijn trekken ook om ouders en kinderen van deze ouders te beschermen die het minder/niet breed hebben.
Die juffrouw moet ook gewoon het beleid van school volgen hè. Als de directie dit zo bedacht heeft, moet zij daarin mee, ook al vindt zij zelf misschien wel iets anders. Men denkt vaak dat een leerkracht eigen baas is, maar wij hebben ook een adjunct- en/of directeur+ stichtingsbestuur boven ons staan.
Het achterliggende idee: Geen cadeautjes, want niet iedereen kan het betalen. Dan is het makkelijker om te zeggen: Dan helemaal niet, dan steeds af te wegen: Ja deze kan wel. De volgende komt met een luxe cadeau en dan mag het niet. en dan komt het gezeur: ” jaaa, maar die linialen mochten wel! en die gummetjes ook! Waarom dan geen etui?! Hoezo mag ik nu ineens geen cadeau geven?!”
Maar zover denkt men vaak niet. De regel is simpel: Geen cadeautjes. punt. En dan toch moeten wij lekker eigenwijs de grenzen gaan opzoeken. 😉
Dat jufmens had ik het liefst een paar rake meppen willen uitdelen met die linealen l, met de schooldirectie erbij. Wat een belachelijke idiote regel ! Maar ja, gewekd lost niets op he ?
De regel is misschien belachelijk, maar het is ook belachelijk dat deze moeder denkt dat de regel niet voor haar van toepassing is.
Ze wist het, ging er toch mee door en is vervolgens beledigd dat de regel door de school gehanteerd wordt. Moeder zit hier in dit geval mijns inziens fout en had haar dochter de teleurstelling kunnen besparen.
Nou Sandra, er worden niet voor niets afspraken gemaakt op een school hé? en zoiets wordt ook goedgekeurd door een ouderraad. ben je het er niet mee eens? meld je dan aan! lekker makkelijk om de juf meteen een mep te willen verkopen voor zoiets kleins. hoe kom jij de dag door met zo’n kort lontje?
Ach ach sch Danielle wat een getrut toch weer ! Ik bedoelde natuurlijk bij.wijze van spreken dat ik die juf plus directie om oren wilde slaan met zo’n liniaal. Als je wat beter had gelezen had je kunnen zien dat ik had geschreven dat geweld niet oplost…..
sandra, u wilt de school veranderen in een boksring? ook daar geldt: regels zijn regels en die gelden ook voor u.
niet vreemd dat er tekorten zijn in het onderwijs wanneer er mensen als u rondlopen.
chantal frommelde ten minste haar boosheid nog weg… en daar profiteerde iedereen de volgende dag van.
Je hebt zeker mijn reactie niet goed gelezen, Marleentje……
Sandra, Ik vind jouw reactie a-sociaal. Heb respect voor een juf op school en heb respect voor schoolregels.
goh Sandra, wat een kort lontje!
Kijken in andermans keuken leert vaak anders denken over de eerdere mening.
Een maand meelopen in een klas zou weleens meer begrip kunnen opleveren dan alleen onbegrip over de regels die gehanteerd dienen te worden.
En vroeger was het leven blijkbaar simpeler dan nu met internet en andere uitdagingen van de mobiele telefoon.
Marja, het is gewoon een domme, achterlijke regel. Die vraagt er gewoon om.om gebroken te worden !