Vandaag krijg jij inzage in het huishoudboekje van een gezin ergens in Nederland
Wil jij ook je gezinsbudget delen: stuur ons een mailtje naar blogskidsenkurken@gmail.com
Hoe is jouw gezinssamenstelling?
Ik ben 35. En mijn kinderen zijn 17,10 en 4 jaar oud. De vader van mijn kinderen is niet in beeld, hij betaalt geen alimentatie.
Wat voor werk doen jullie?
Ik werk in een restaurant 20 uur per week als gastvrouw/sommelier en doe er een opleiding bij.
Wat is jullie netto inkomen per maand?
Mijn salaris is 1245 euro per maand en daar bovenop 90 euro fooi. De kinderopvangtoeslag bedraagt 988 euro, verder 988 euro kindgebonden budget, 131 euro zorgtoeslag en 300 euro huurtoeslag. Hiernaast ook kinderbijslag van ongeveer 300 euro per maand.
Wat staat er nu op de spaarrekening?
Ik spaar 400 euro per maand, dit zet ik gelijk aan het begin van de maand op de spaarrekening maar vaak moet ik toch iets terughalen om de maand te redden.
Hebben jullie schulden?
Ik heb nog een schuld bij de Belastingdienst Toeslagen van 200 euro per maand.

De maandelijkse vaste lasten
Wonen: Wij wonen in eengezinswoning met heerlijke grote tuin in een mooie stad.
Gas/water/elektriciteit: Ik heb sinds 4 maanden zonnepanelen dus geen idee wat dat gaat opleveren. Ik betaal nu 210 euro voor gas en elektra.
Boodschappen: Ik vind het belangrijk dat er veel gezonde producten in huis zijn en de kinderen onbeperkt fruit kunnen pakken. Ik betaal ongeveer 550 euro per maand aan boodschappen, inclusief verzorgingsproducten en vitaminen.
Verzekeringen: Auto verzekering is 50 euro per maand, en 40 euro voor inboedel, begrafenis et cetera. De zorgtoeslag is bijna mijn gehele premie voor de zorgverzekering.
Auto: Ik heb een kleine auto en betaal gemiddeld 150 euro aan benzine in de maand. Ik krijg geen benzine vergoeding en met mooi weer gebruik ik de fiets meer dan de auto.
Internet/tv/telefoon: Ik heb een zoon die graag op de PlayStation speelt, heb daarom snel internet van 60 euro per maand. De telefoons van mij en twee kinderen zijn 15 euro per persoon per maand. Mijn zoon heeft nog een abonnement van 70 euro per jaar om online te kunnen gamen. Tv hebben we niet, wij hebben wel Netflix voor 9 euro per maand.
Kleding: Mijn oudste krijgt 50 euro kleedgeld per maand en voor mijn andere twee koop ik bijna alles bij de WE. En via Vinted haal ik voor de jongste vaak Vingino broeken. Ik gok gemiddeld gezien 100 per maand.
Sporten: Er is niemand die bij ons sport momenteel. Mijn jongste wil wel graag op voetbal.
Uitjes: Ik onderneem vaak uitjes zoals wandelen of zwemmen bij een grote waterplas. Maar ook dagjes weg en terrasjes pakken.
Vakantie: Vakantie vieren we in eigen land. Dat is allemaal best duur. Vorig jaar hebben we Limburg bekeken.
Kinderopvang: Mijn jongste gaat 3 dagen per week en mijn middelste 1 keer per week na de BSO. Dat kost 1045 euro per maand. Het wordt grotendeels vergoed door de kinderopvangtoeslag.
Cadeau’s: Voor de verjaardag krijgt iedereen ongeveer 100 euro en kinderfeestje zijn ook zoiets. Sint doen we vanwege de jongste. Dit doen we niet heel uitgebreid en met kerst koopt iedereen voor een ander een cadeau. Dat zal dan 50 euro per persoon zijn.
Geldvragen
Kun je ons meenemen in je levensstijl?
Gezond eten vind ik heel belangrijk dus daar bespaar ik niet op. Ik vind het belangrijk dat mijn kinderen er goed verzorgd bijlopen, elke twee weken gaan de jongens naar de kapper oftewel ikzelf. Mijn dochter zit op de kappersopleiding en die oefent op ons allemaal en zal het knippen in de toekomst gaan doen.
Wat vind je van het bedrag wat je uitgeeft aan boodschappen?
Prima, daar kan ik niets aan veranderen.
Waarop kan je bezuinigen?
Op boodschappen niet. Aan kleding zou ik wel minder kunnen uitgeven.
Heb je een spaardoel voor je gezin?
We zijn toe aan een kamerwissel in huis. Dat moet van de zomer gaan gebeuren en zal een deel van mijn spaargeld kosten.
Wat is je beste en slechtste aankoop ooit?
De wasdroger, het kost wat maar scheelt ook enorm veel tijd. Mijn auto was de slechtste, hier heb ik veel kosten aan gehad.
Wat is je duurste aankoop ooit?
Het bed van mijn jongste twee, een mooi stapelbed met grote kast erin.
HEB JE EEN GELDTIP?
Zorg dat je altijd wat achter de hand hebt voor als er wat stuk gaat en geniet van de rest.
Maakt geld gelukkig?
Vroeger stond ik er wel zo in, maar nu niet meer. Als alleenstaande moeder met minder geld ben ik wel met mijn neus op de feiten gedrukt. Maar ik ben erg gelukkig met mijn werk en de tijd die ik met mijn kinderen heb. Dat is het belangrijkste.
SARAH
Wil jij ook je gezinsbudget delen: stuur ons een mailtje naar blogskidsenkurken@gmail.com
Wil je niets missen, klik HIER en volg KidsenKurken op Instagram
Wat een afgunst spreekt hier overal uit. Natuurlijk is het oneerlijk, ik werk 38 uur met twee kids en kan niet 400 sparen en 550 aan mijn boodschappen uitgeven. Maar werk is meer dan alleen mijn inkomen.
Punt is dat de kop van het artikel een andere inhoud suggereert. Die zou moeten zijn ‘ik heb mede door toeslagen ruim genoeg te besteden’. Nu klinkt de kop alsof Sara 1350 per maand heeft en dat is niet waar.
Overigens is kinderopvangtoeslag nauwelijks mee te rekenen want die ben je ook weer kwijt en dat kost je altijd zelf nog iets. Kindgebonden budget is wel bedoeld als aanvulling op het inkomen. Dus dat vertekent wel wat. Neemt niet weg dat 3000,00 best een redelijk inkomen is maar volgens mij zegt Sara dat zelf ook.
Ex is niet in beeld en betaald geen alimentatie? Dat komt bij mij wel wat vreemd over. Kinderalimentatie is dwingend recht en je kunt via het lbio gewoon loonbeslag laten leggen. Maargoed hij zal dan wel naar het buitenland zijn vertrokken. Nu moet de belastingbetaler er feitelijk voor opdraaien. Dat klopt natuurlijk niet.
Die toeslagen zijn zeker veel maar let wel dat je er vrij weinig aan hebt als die kinderen 18 gaan worden want dan valt een groot deel daarvan weg.
Meer dan 2000 euro aan toeslagen vind ik gewoon te belachelijk voor woorden! Dat hele toeslagensysteem slaat helemaal nergens op en is oneerlijk! Man en vrouw die beiden werken worden genaaid door de belasting! Geen huurtoeslag, geen zorgtoeslag kortom niks! En overal de volle mep voor betalen!
Er kan zeker bezuinigd worden in dit geval. Die onzin wat Netflix heet is niet nodig, weg ermee! 100 euro voor een verjaardag is belachelijk veel! Dat kan terug gebracht worden naar 25 euro per verjaardag wat een heel net bedrag is. En zoon kan zelf ook wel iets doen om zijn game abonnement te bekostigen. Of in plaats van te gamen buiten spelen of een boek lezen.
210 euro per maand aan energiekosten is veel. Ons gezin zit op 135 euro per maand en we krijgen nog steeds elk jaar terug op de voorschotnota. Elke dag in bad is onzin. Het droogt je huid en haren onnodig uit. Elke twee weken naar de kapper is ook absurd! Dat is onnodige ijdelheid en luxe!
550 euro per maand aan boodschappen is ook veel. Dat kan echt een stuk minder zonder in te boeten aan gezonde producten. Kijk eens verder dan de dure AH, Plus, Jumbo en andere dure ketens. Dure vitamines zijn niet nodig. Kijk eens wat er daadwerkelijk in zit! Vaak synthetisch nagebootste vitamines, een hoop troep zoals giftige zoetstoffen, allerlei vulmiddelen en andere rotzooi. Als je gevarieerd eet en kennis hebt van kruiden en planten heb je de eerste 50 jaar van je leven geen vitaminepillen nodig!
En laten bezorgen wat veel mensen doen staat synoniem aan hartstikke lui zijn. Lokaal kopen of rechtstreeks bij de boer kan vaak verrassend goedkoper zijn. Zelf een moestuintje aanleggen loont ook. Koop geen dure zaden. Je vind ze gratis in groenten zowel als fruit. Alleen al in één paprika zitten honderden zaadjes. Drogen en planten maar!
100 euro per maand aan kleding van Vinted uitgeven is ook belachelijk veel! En waarom krijgt de oudste 50 euro euro maand aan kledinggeld en koop je voor de jongste voor 100 euro per maand op Vinted? Waarom dat verschil?
Vier keer per jaar kleding kopen (uitgezonderd ondergoed, sokken, panties) is meer dan genoeg! Vaak puilen kledingkasten uit met kleding die toch nooit gedragen wordt.
Schoenen 2x per jaar vervangen is ook meer dan genoeg.
Amen! Kan het niet beter verwoorden!! Bedankt en hopelijk worden die toeslagen aangepakt want dit slaat idd echt helemaal nergens op. Ze zou ook wat meer uurtjes aan de arbeid kunnen.
Ik heb bewondering voor de energie en moeite die je maakt met het minimale inkomen als alleenstaande ouder.
Mensen oordelen snel, maar snappen niet dat je leven als een alleenstaande ouder aan èèn stuk door gaat. Je rent constant om alles te halen op een dag en zorg te dragen over de kids.
En voor de mensen die klagen, je weet hoe Nederland in elkaar zit. Verdien gewoon onder de 1200 of verdien ver boven de 3000 want de belasting naait je als je ertussen in verdient.
Fijne dag schatjes
Ik verdien ruim boven de 3000 bruto en heb maandelijks veel minder te besteden dan deze parttime moeder en ik heb ook gewoon een kind. Deze vrouw heeft netto 3757 per maand te besteden; daar droom ik van. Ik werk 60 uur in de week voor een inkomen nabij 5k en heb netto nog altijd maar 3450 over…. hoe dan? Ik ga ook 2 avonden per week tafeltjes opruimen denk
Helemaal mee eens. Single moeder worden en twee dagen in de week gaan werken lijkt wel een soort van verdienmodel aan het worden. Ik snap dat veel single moeders dit doen aangezien de overheid dit faciliteert. Maar dit gaat op de lange termijn niet werken. Niet iedereen kan op de kosten van de staat moedertje gaan lopen spelen.
Waarom werk je 60 uur?
Omdat ik werk in mijn eigen bedrijf maar wel met een vast salaris; helaas nog niet de financiële luxe voor een administratief medewerker in te huren, dus naar mijn 40 uur declarabele uren doe ik elke avond een aantal uur administratie, inkoop enz.
Tja ieder zijn eigen verhaal en leed,gelukkig weten wij andere het allemaal beter.
hoe je moet omgaan met geld en op je kinderen moet letten tot je er zelf in zit.
Nederland hier in is erg raar in regels en wetten van toeslagen en waar je wel of niet recht op hebt.
Niks is gratis en zeker als je het kan krijgen,pas hier mee op we weten allemaal hoe het is afgelopen met de toeslagen affaire.
Waar ik wel mee zit dat is als je man of soms VROUWEN ook hier in gebreken blijft en niet fair bent om je plicht te doen als je het nodig hebt.
De Nederlandse wet moet hier
veel strenger in zijn,ook al ben je een zelfstandige met een parttime baan en onregelmatige inkomen.
Lang verhaal even in het kort…
Dan moet je maar niet aan kinderen beginnen,en je verantwoordelijk nemen.
Shar positieve of negatief bravo dat je het doet en je kinderen mogen blij en trots op jou wezen.
Wat een riant netto inkomen inclusief toeslagen voor maar 20 uur werken! Ergens vind ik het toch niet helemaal eerlijk ik werk 45 uur (en soms nog meer) en hou netto minder over. Omdat ik ‘op papier’ meer verdien krijg ik ook geen huur toeslag en ben ik aangewezen op de vrije huur sector. ik hoest iedere maand 1350 euro op aan huur. Het leven als kinderloze single is maar zwaar. Ergens voelt het hele toeslagen systeem dat men in Nederland heeft opgetuigd niet eerlijk. Maar het is je gegungd. Als ik de kans had om gebruik te maken van toeslagen zou ik het ook doen. Maarja als iedereen in Nederland dat zou doen staat de motor zo een keer stil.
Nou wat let je? Ga 20u werken, schrijf je in voor de sociale huur en dan krijg je ook toeslagen.
Er zijn weinig banen voor hoogopgeleiden waar je 20 uur per week kan werken, schat ik in.
ik zeg het wel even voor je Sarah:
Alleenstaande ouder zijn is 24/7 aan staan. En dan ook nog zo’n stuk verdriet van een ex die niks bijdraagt (girl i can relate). Je hebt geen eigen leven meer, en daar koos je niet voor; je koos ervoor om het samen te doen. Dus ga aub elders jankerig doen over “jamaar wij met zijn twee hebben zus en zo niet” hou je vervelende verwende verongelijkte waffel: jullie hebben elkaar.
Graag gedaan 🙂
U kent haar ex?
Als alleenstaande moeder met een inkomen van bruto 4900, heb ik netto 3400 te besteden. Het verschil is dat ik mijn hand niet zielig op ga houden en ga klagen over mijn ex die niks bijdraagt. Het is van de zotte dat je 20 uur kan werken en daarop meer dan 2400 per maand toeslagen krijgt.
maar ze praat helemaal niet over haar ex… ze zegt, de vader is niet in beeld. Dit kan dan toch gewoon via een donor vader zijn gegaan! Dat is wat ik vermoed, en nee daar krijg je alimentatie van.
Daria,het is niet onze schuld dat die zogenaamde vader van jullie kroost jullie in de steek heeft gelaten he. Kan je lekker bitter doen hier maar het is vooral je eigen schuld dat je die klaploper ermee weg laat komen want als je er werk van zou maken is hij gewoon verplicht te betalen.
maar het is een donor vader… ze doet ook niet zielig.
Waar haalt u dat vandaan?
Inderdaad, wat Joris zegt. Je kent de context helemaal niet. For all we know, heeft Sarah haar bedje gespreid voor een tweede, derde en vierde man en is de ex huilend weggerend. Maakt het allemaal nog niet mooi of leuk, maar “ergens niet voor kiezen”, daar kunnen wij niet over oordelen.
Ook ik vond het schokkend wat deze vrouw aan toeslagen krijgt en hoe weinig uurtjes zij daarvoor daadwerkelijk werkt. Dat is scheef. Zeker als je naar haar uitgaven kijkt. Dat kan veel en veel economisch verantwoorder.
om even op in te gaan op de reacties hier van veelal veel oordelende personen..
ik kan ook thuis gaan zitten en mijn handje ophouden bij de gemeente. echter heb ik er voor gekozen om gewoon te gaan werken om een goed voorbeeld te zijn voor mijn kinderen…
ik ben 4 dagen onderweg incl mijn opleidingsdag, dus kom je al aardig op een volle werkweek.. ik moet thuis ook tijd in leren steken en voor het huishouden zorgen etc. dus vrije tijd… valt toch wel tegen hoor.
en het sparen gaat mij goed af. heb namelijk geen gat in de hand..
ook geinig een krantenwijk met 10jaar. als het aan mijn zoon lag werkte hij al..
maar iedereen lekker oordelen. ws doen julli het allemaal fantastisch 😌
voor alle lieve reacties. dankjewel ❤️
Jij oordeelt toch ook m.b.t. ‘handje ophouden bij de gemeente’ en dat je dan geen goed voorbeeld bent voor kinderen. Veel mensen die hun ‘handje op moeten houden’ doen dat namelijk noodgedwongen (door elkende en ziekte) en niet uit vrije wil. Dus ik zou je gelijk geven met deze reactie, was het niet dat je zelf ook een oordeel uit.
Er is niets mis met een krantenwijkje op je 10e, hoor. Geen dagblad en zeker geen ochtendkrant, maar een of twee keer per week het lokale sufferdje kan best.
wat een toeslagen, niet normaal!!
je werkt 20 uur en dan nog BSO?
ik begrijp niks van de regels, en dan ook nog sparen, om je kapot te schamen!
Anne ik schaam me kapot als ik jou reactie lees.
Ik was ook alleen staand, werkte 32 uur en had gelukkig mijn ouders voor opvang, maar het leven is enorm duur en niet iedereen verdient een DGA salaris, daarnaast is huishouden niet alleen even stofzuigen, huishouden is een fulltimebaan, en dan moet je daarna nog de rest van al je verplichtingen doen. fijn voor haar dat zij er voor haar kinderen ook nog kan zijn. fijn dat de overheid deze mensen helpt dat ze kunnen rondkomen en sparen en een mooi voldaan leven kunnen leiden. sparen is niet alleen voor luxe, mijn auto was laatst stuk, koste 900+ euro… moet je dan wel hebben.
Huishouden is een fulltime baan? Er zijn echt legio mensen die het huishouden doen naast een baan. En het huishouden kost mij geen 40 uur per week, zal ik je zeggen.
precies! mensen worden veel te veel verwend
ik baal van die instelling, oh wat werk ik hard naast m’n parttime baantje….maarre geld heb ik genoeg
Huishouden een fulltime baan, wat een grap. Ik ben alleenstaande moeder, werk fulltime (na schooluren vanuit huis), om van 4900 bruto netto maar 3400 over te houden
Ik doe het huishouden, boodschappen, koken, kind helpen met huiswerk, hem naar voetbal brengen (2 avonden, 1 weekenddag) en muziekles 1× per week; heb nog altijd tijd over.
Huishouden fulltime baan? Dat is toch een grap, wat voor smerig huis moet dat zijn? Een stal? Het is typisch een uitspraak van mensen die graag klagen en het handje ophouden, dat Huishouden ook een fulltime baan is. Mensen zijn echt lui vandaag de dag; als je werken en een Huishouden niet aankan, waarom dan wel ouder willen zijn?
Als we allemaal lekker 20 uur gaan werken en zo comfortabel gaan leven, wie gaat de rekening betalen?🤔
wat inspirerend! dank je wel voor het delen!
Inspirerend? Ze noemt zich zelfstandig terwijl ze volledig leunt op toeslagen. Als fulltime werkende, alleenstaande moeder die netto nog eens minder te besteden heeft terwijl ik er harder voor werk, vind ik dat gewoon een belediging. Geen wonder dat een goede man niet meer te vinden is; met al die types die zichzelf met 2 werkdagen per week al hardwerkend vinden en zichzelf onafhankelijk noemen terwijl je leunt op steun.
Als ik een man was zou ik ook de gemiddelde vrouw van tegenwoordig niet hoeven hoor; geen wonder dat er steeds meer mannen alleen willen blijven en vrouwen vaker alleenstaande moeders worden.
Drie kinderen en de vader is niet in beeld en betaald geen alimentatie. Er is een organisatie die beslag kan leggen op zijn salaris.
Hij is ook financieel aansprakelijk voor de kinderen, niet alles afschuiven op de maatschappij.
En als een kind zo graag bepaalde computerspellen wil doen kan hij/zij een krantenwijk nemen en zelf voor het dure abonnement betalen. Mamma moet leren dat zij geen geldboom in de tuin heeft staan.
Hahaha True moest ik vroeger ook!
Klopt. Gelukkig wordt er vandaag de dag ook gekeken naar het verdienpotentieel voor de berekening van de alimentatie in plaats van het inkomen; anders zou deze vrouw die arme man nog gaan uitknijpen ook.
Overigens kan het ook zijn dat hij geen draagkracht heeft om te betalen, alimentatieplicht betekend niet dat hij er zelf dakloos van moet worden; zoals u blijkbaar graag zou willen zien.
Deze houding vind ik als vrouw echt triest. Gaat men uit elkaar willen wij vrouwen de man alleen maar zoveel mogelijk uitknijpen en kwetsen; om een dag later te janken bij vriendinnen dat er geen “echte” mannen meer zijn. Geef die kerels eens ongelijk. Als man is een huwelijk op voorhand het slechtste contract ooit dat je kan tekenen.
Risico op jarenlang partneralimentatie is voor mij zeer zeker reden om absoluut niet te trouwen, maar het bij een samenlevingscontract te houden. Niet omdat ik een scheiding voorzie, maar statistisch is die kans gewoon heel reëel.
Ten eerste denk ik dat deze vrouw een donor vader heeft. En daardoor dus ook geen alimentatie ontvangt. Ten tweede behoort een vrouw afhankelijk te zijn en zelf voor haar kind(eren) te zorgen. In ieder geval dat na te streven en niet te leunen op wie of wat dan ook.
Afhankelijk of onafhankelijk? Tamelijk essentieel verschil.
ik gun iedereen het beste maar dit gaat over een grens. Waarom moet iemand zo zwaar gesubsidieerd worden dat het inkomen daardoor ver boven modaal uitkomt. Sterker nog, ze heeft alleen al aan toeslagen bijna een modaal inkomen. Als je alles omrekend naar bruto dan heeft ze een goed gemiddeld HBO inkomen. Dat zegt toch genoeg? En zo stevig kunnen sparen gaat er bij mij niet in. als je 400 p/m van je toeslagen opzij kunt zetten dan krijg je 300 te veel.
Want als je toeslagen krijgt mag je naar 100 sparen, dat is een regel of wet?
Ik ben alleenstaande moeder, werk fulltime en universitair opgeleid. Ik heb een goed inkomen naar niveau en houdt er netto 350 euro minder op over dan deze dame
Deze vrouw heeft netto al wat een goede HBO baan bruto zou zijn.
dezer dagen is HBO of MBO baan pas erm verschil in salaris als je soortrn banen gaat kijken. hbo of mbo doet er niet meer toe. even als de moeilijkheidsgraad
hbo is bijna puur theoretisch, mbo vooral praktische leerweg
wow dat wil ik ook.
ik Alleenstaande moeder met een jong volwassenen kind van 20 die op de wachtlijst staat voor een woning.
werk 32 uur loon 2300,-
zorgtoeslag 96,-
huurtoeslag 0,- omdat het inkomen van mijn zoon erbij wordt geteld.
kindgebonden budget 0,- omdat hij niet jonger is dan 18
kostgeld 300,- want ik vind dat hij moet sparen voor evt een woning en zijn eigen levensplezier.
vaste lasten 1650,-
en daar komt deze maand nog 115,- bij voor gemeentelijke belastingen die ik niet kwijt kan schelden omdat ik teveel verdien.
Als de kinderen van mevrouw 18 worden komt zei ook niet meer uit. en kan je gaan betalen aan de belastingen.
dat is mijn ervaring
Omdat je vindt dat je kind moet sparen, vraag jij kostgeld. De logica ontgaat me een beetje. Als je kind geld af moet dragen, is er minder om van te sparen…
Het is deze vrouw van harte gegund en dat ze zoveel toeslagen krijgt komt door het dure Nederland waarin een sociale al 900 euro per maand mag kosten tegenwoordig mijn ouders zijn altijd 1 verdiener geweest toen had je nog geen toeslagen nodig zegt meer over het huidige Nederland.
wat een afgunst triest !!
gun het haar ze doet t goed voor haar kinderen !
betaal liever voor deze dame als de duizenden asielzoekers wat hier komen teren op ons geld !!!
mischien moeten jullie daar eens over klagen !
Dáár ben ik het roerend mee eens! Ondanks dat ik het ook wat veel vind, overal is wel een toeslag voor. Die hondekop van een ex moet opgespoord worden en hij moet gewoon alimentatie betalen. Hoe die het doet, doet ie het.. Kan dat weer van de toeslagen af.
niet in beeld kan ook overlijden zijn, pas op met vooroordelen aub
Niet in beeld betekent niet overleden hoor. Als iemand niet in beeld is, is hij er wel, maar zonder rol in het leven van de kinderen. Dat is iemand die of niet weet dat hij de vader is (raar, want de leeftijden lopen nogal uiteen), of geen vaderrol wil hebben (dan mag je nog steeds betalen, lijkt me) of er zijn meerdere vaders met bovenstaande redenen.
Er staat “vader van mijn kinderen”, niet “vaders”. Ik haal daaruit dat ze dus alle drie dezelfde vader hebben.
Ik vind veel reacties erg zuur. Feitelijk houdt zij 2697 euro over als de kinderopvang verrekend is. Met drie kinderen is dat in deze dure tijd geen vetpot. Met drie kinderen is het lastig om als alleenstaande ouder fulltime te werken. Je moet vaak naar afspraken van school, huidarts, tandarts zeker als je drie kinderen hebt. Daar zitten de meeste werkgevers helemaal niet op te wachten.
Ik werk als alleenstaande moeder van 1 kind wel fulltime, maar ik heb veel hulp van familie. Anders had ik ook niet fulltime kunnen werken.
Voor deze moeder zijn de toeslagen bittere noodzaak. Zij werkt tenminste en houdt niet haar hand op bij de sociale dienst.
Dus doe eens lief en gun het licht in andermans ogen.
maar echt, AMEN!
geen slecht inkomen toch voor slechts 20 uur werk?
prima dat dat je keus is om niet meer te werken. maar als je slechts voor 50% wilt werken zou je ook maar 50% aan toeslagen moeten krijgen.
zowieso ben ik geen voorstander van al die toeslagen, maar werkend Nederland op laten draaien voor jouw inkomsten is ook niet echt sociaal te noemen.
Gelijk heb je. Ik ben in het jaar 2001 de wacht aan gehouden door de abn amro. ik werkte toen via Randstad als gedetacheerde. Mijn dochter was toen nog net 1 jaar. Ik moest haar 3 keer in twee weken ophalen van het kinderdagverblijf, ik werkte fulltime. Nou ik ben op gesprek gegaan en ze zeiden dat ze daar niet mee konden werken . Schandalig.
Als je jonge kinderen hebt en je kan minder werken en je krijgt hulp vanuit de overheid. Doen !!!
Dus deze vrouw doet dat goed . Ik wens haar het allerbeste.
Die 2697 euro zegt al genoeg dat je tegenwoordig op bijstandsniveau zit als gezin met 1x modaal inkomen geeft al aan hoe duur Nederland is geworden mijn ouders hebben altijd moeten rondkomen vroeger van 1 inkomen in een koophuis nu beide AOW en toen hoefde we niet naar de Voedselbank toe.
best goed geregeld in bergen op zoom..doet ze goed en tijd voor de kinderen.
ik verdien helaas net 2000.00 en geen recht op toeslagen.
Heeft niks met Bergen op Zoom te maken hoor. Dit zijn landelijke afspraken. Er wordt altijd veel geklaagd over Nederlanders, maar hier zie je maar weer hoe goed het geregeld is hier. Er zijn weinig landen waar je het zo goed hebt.
Als jij 2000 netto verdiend en je hebt kinderen en je huur ligt onder de grens, dan krijg jij echt toeslagen. Kindgebonden budget, huurtoeslag en zelfs zorgtoeslag kun je bijschrijven. Je reinste kolder dat je dat niet zou (kunnen) krijgen. Zorg bij de aanvraag er alleen wel voor dat je goed rekening houdt met eventuele loonstijgingen die je verwacht in het jaar, anders kun je terugbetalen.
Je tip is overbodig; terugbetalen dat is inherent aan voorschotten.
Onzin Joris. Bij de dienst Toeslagen geven ze zelf ook aan dat je goed rekening moet houden met wijzigingen van inkomen. Een toeslag is dan ook niet echt een voorschot, maar een tegemoetkoming in de kosten die je hebt, gebaseerd op het inkomen dat je in het jaar verwacht. Krijg je een salarisverhoging, bereken het verschil in verzamelinkomen op jaarbasis en pas je salaris in de Toeslagenapp aan. Hiermee voorkom je verrassingen. Ik zou het trouwens altijd wat hoger inschatten, zodat je bij de eindberekening wat terugkrijgt.
wat veel geld met zoveel toeslagen en weinig werk uren er zijn er veel die met twee inkomens met veel minder moeten doen Sorry ik begrijp al die toeslagen niet belachelijk
2229,- per maand aan toeslagen. Zelf 20 uur in de week werken, en dan zo’n 3500,- per maand te besteden. Ik snap wel waar mensen over vallen. Er zijn tweeverdieners die hier 60 uur in de week voor moeten werken. Die hebben minder tijd met hun kinderen. Waarom gaat zij niet gewoon onder schooltijd werken? Heb je nog meer tijd met de kinderen als ze uit school komen en kunnen ze ook sporten. Nu zit ze thuis overdag. Ga eens kijken als thuishulp. Kun je werken van 9 uur tot uur of 2 smiddags. Als je dat 5 dagen in de week doet dan kan je zelfs 24 uur in de week werken en meer verdienen. En je ook geen kinderopvang nodig.
Naast de 20 uur werk volgt de geïnterviewde een opleiding, hè?
mevr 5dgn in de week werken met 3 kinderen.je hebt makkelijk praten.hebt jij ooit in de thuiszorg gewekt weet jij wat verzorgen is ?waarschijnlijk niet ,er worden zulke Hooge eisen gesteld ,de mensen die zorg nodig hebben zijn niet makkelijk in hun gedrag neen hoor mevr.werk rustig in de horeca want je hebt jekinderen nog ontevoeden en je staat er alleen voor stoor je niet aan de azijn pissers sterkte.ps ik zrlfs werk al 45 jr als verpleegkundige, en weet waarover ik praat
Dan werk je in de zorg en ga je op internet klagen over het gedrag van cliënten. Beter iets anders gaan doen dan denk ik. Met deze mensen omgaan – zonder ze te willen veroordelen of beledigen – is gewoon part of the job.
Jij bent ook niet erg professioneel. Als je je werk niet leuk vind, kun je ook wat anders gaan doen hoor. Ik werk toevallig in de (thuis)zorg, en ja ik weet er alles van. Er zijn genoeg mensen die gewoon werken tussen 9 uur en 14.00 uur smiddags. En kun eigen kinderen van en naar school kunnen brengen en halen. Smiddags kan die jongste naar de voetbal wat die graag wilt en ben je er altijd voor je kinderen. Zonder gebruik te maken van de kinderopvang, wat ook klauwen vol met geld kost, wat dus de gemeenschap betaalt. Als je 3 kinderen hebt en de vaders zijn van alle drie niet in beeld. Dan heb je toch echt de boot flink gemist. Nu nog een opleiding doen, dat had je ook eerder kunnen doen.
Er is niets mis met je hele leven blijven leren, me dunkt.
Yep, tijdens schooltijd zoals de maandagochtend zit een restaurant afgeladen vol en hebben ze een sommelier nodig 😉
Een sommelier doet mer dan alleen aan tafel uitleg geven over wijntjes, he?
bij deze verhalen weet ik nooit wat ik verkeerd doe heb nooit toeslagen gehad,we werken altijd ,4 kinderen grootgebracht maar heb nooit zoveel onder de streep overgehouden .Ze doet het mooi het systeem is gewoon zo in nederland maar voor veel mensen is dit wel een vraag waarom werken wij zo hard en betalen veel belasting .Werken veel uren loont echt niet
Veel werken tegen een laag salaris levert soms minder op dan minder werken tegen een hoger salaris.
Tsja, het is goed geregeld voor veel mensen. Daarom is het ook gek dat er armoede is. Zelfs bijstand Is met de huur en zorgtoeslag en kwijtschelding gemeentelijke belastingen gewoon goed om prima van te leven
Aj Brugmans, wat een zure reactie. Ik verdien goed en betaal met liefde meer belasting voor mensen die leven zoals Sarah. Ze doet wat ze kan, spaart en brengt tijd met haar kinderen door! Petje af! Dit is hoe het werkt in Nederland, de mensen die goed verdienen betalen meer belasting en kunnen daarmee bijdragen in de toeslagen voor de mensen die het minder hebben. Natuurlijk zullen hier ook mensen tussen zitten die profiteren maar geloof mij dat ook dit geen vetpot is. Ik moet er niet aan denken om hele dagen thuis te zitten en te profiteren, als anderen daar wel gelukkig van worden moeten ze dat zelf weten. Maar als ik dit zo lees doet Sarah ontzettend haar best om het op alle fronten goed te doen!
toe maar met een
laag inkomen en drie kinderen € 400′- per maand sparen
kan in feite niet..
maar wallah wat kan je alle via al die toeslagen etcetera…slim om niet naar de
sociale dienst bijstand te gaan..en blijkbaar
geen volle werkweek hebt..
handig bekeken… zo vrij als een vogel dankzij
een deel van belasting betalend Nederland.
sukses Sarah dit zal je wel volhouden tot
je via de kinderen niet alle toeslagen nog krijgt….je krijgt bij je baantje met drie kinderen minder per maand aan netto inkomen dan een netto maand uitkering
bij de sociale dienst bijstand.
maar je doet veel via jouw meerdere toeslagen etcetera en hebt slim alle vrijheid
die jij bij de sociale dienst bijstand niet zou hebben en geen tex uitleg controle he..nee
geen compliment van mij..
zozo azijn was in de aanbieding? ze volgt denk ik niet voor niets een opleiding.. zou u ook moeten doen…
toe maar met een armoedig laag inkomen en drie kinderen € 400′- per maand sparen
kan in feite niet..
maar wallah wat kan je alle via al die toeslagen etcetera…slim om niet naar de
sociale dienst bijstand te gaan..en blijkbaar
geen volle werkweek hebt..
handig bekeken… zo vrij als een vogel dankzij
een deel van belasting betalend Nederland.
sukses Sarah dit zal je wel volhouden tot
je via de kinderen niet alle toeslagen nog krijgt….je krijgt bij je baantje met drie kinderen minder per maand aan netto inkomen dan een netto maand uitkering
bij de sociale dienst bijstand.
maar je doet veel via jouw meerdere toeslagen etcetera en hebt slim alle vrijheid
die jij bij de sociale dienst bijstand niet zou hebben en geen tex uitleg controle he..nee
geen compliment van mij..
Wat een zure reactie, zeg. Het duurde ook even om te ontcijferen.
Het is jou wel gelukt? 😉
Barely.
Deels natuurlijk volledig onterecht al die toeslagen.
Ex is niet in beeld, maar er zou alles in het werk gesteld moeten worden dat hij betaald voor zijn kinderen. Waarom moet de belasting betaler hier voor opdraaien
Doe je goed. Het inkomen uit de kop vertekent een beetje omdat het soms wel en soms niet inclusief toeslagen gerekend wordt. Je zit op een kleine 4k. Dat is lang niet slecht.
Alles inclusief best zich best wat te besteden per maand, toch?
Een beetje zoals ons budget, alleen krijgen wij geen toeslagen of subsidies.
(wel 40 uur voor werken)
Kan je een vrij onbezorgd, normaal leven mee leiden.
Alles wat je echt nodig heb kan je kopen, maar uit de band springen kan inderdaad niet. (is ook niet nodig)
En inderdaad sparen om duurdere uitgaven te bekostigen.
Voordeel van ons is dat wij midden in de polder wonen, dus niet perse met vakantie hoeven.