Mijn dochters hebben het haar waar velen alleen maar van kunnen dromen: lang, vol, en met een natuurlijke glans. Waar we ook komen, we krijgen er complimenten over. “Wauw, wat een prachtige haren hebben jullie!” hoor ik regelmatig op het schoolplein. De kapper noemt het “een zeldzame bos haar” en zelfs vreemden in de supermarkt kunnen het niet laten om hun bewondering uit te spreken. Mijn dochters zijn er trots op, en ik eerlijk gezegd ook. Maar er is één groot nadeel aan al dat prachtige haar: luizen.
De brief van school, een terugkerend drama
Elke ouder kent het wel: de brief van school waarin staat dat er luizen zijn gesignaleerd in de klas. Maar bij ons is het geen sporadisch probleem, het is een terugkerend drama. Hoe zorgvuldig we ook zijn, hoe vaak ik ook kam, controleer en behandel, ze blijven steeds weer terugkomen. Elke maandag en dinsdag na een schoolvakantie voel ik die zenuwen opkomen. Luizencontrole. Negen van de tien keer is het raak.
De eerste keer ging ik de volledige aanval
De eerste keer dat ik hoorde dat mijn dochters luizen hadden, ging ik in de aanval. Direct naar de drogist, een fles anti-luizenshampoo mee naar huis en wassen maar. Ik was ervan overtuigd dat het probleem na één behandeling opgelost zou zijn. Dat hoorde ik immers van andere ouders. Maar al snel bleek dat ik de strijd onderschat had…

De beestjes blijven maar terugkomen
Van luizenshampoo hebben we werkelijk alle merken geprobeerd. De één ruikt naar lavendel, de ander naar menthol, maar ze beloven allemaal hetzelfde: “doodt luizen en neten in één behandeling.” Helaas blijkt dat in de praktijk voor ons toch vaak anders. We kammen het haar zorgvuldig uit, lok voor lok, en vinden de dagen daarna toch weer die grijze kriebelende beestjes.
Ik probeerde allerlei tips die ik kreeg
Een tip van een andere moeder was een azijnbehandeling: “Smeer het haar in met azijn, dat lost de lijm van de neten op.” Resultaat? Mijn dochters roken een dag lang naar een fles schoonmaakmiddel, maar niet alle luizen trokken zich er niets van aan. Ook heb ik kokosolie geprobeerd. Het haar werd er heerlijk zacht van, maar de luizen vonden het blijkbaar geen probleem.
Ook een grondige aanpak in huis haalde weinig uit
We hebben ons huis bespoten, alle knuffels gewassen en zelfs preventieve spray gebruikt. Elk kussen en deken ging in de 60 graden was, alle knuffels in een vuilniszak. Maar ondanks deze grondige aanpak, bleven de luizen terugkomen. Het meest frustrerende? Het lijkt alsof sommige kinderen ze gewoon nooit krijgen. Terwijl wij eindeloos kammen, wassen en smeren, zijn er gezinnen die er nooit last van lijken te hebben. Hoe dan?
Steeds heb ik weer stress rondom de luizencontrole
Elke keer als er een schoolvakantie is geweest, bekruipt me die angst opnieuw. Ik wéét dat de kans groot is dat we weer aan de beurt zijn. Mijn dochters worden dan ook steeds nerveuzer. Ze vinden het vreselijk als de ‘luizenmoeders’ hun haar controleren en weer die ene zin uitspreken: “Sorry meid, maar ik zie luizen.” En wat denken andere ouders en kinderen wel niet? Ik hoor er uit directe hand niets over maar achter onze rug om wordt er vast veel gepraat. Dat wil je ook niet voor je kind.
Moet ik over op een rigoreuze oplossing?
Ik probeer positief te blijven, maar diep van binnen raak ik steeds meer gefrustreerd. Moeten we het haar dan maar kort knippen? Dat is iets wat ik eigenlijk niet over mijn hart kan verkrijgen. Hun lange haar is hun trots.
Als iemand nog dé gouden tip heeft, dan hoor ik het graag. Want dit gevecht lijkt eindeloos…
DENISE
Luizen houden van schoon haar. In mijn tijd gingen 1 keer per week in de wastobbe en ik had vaak vet haar. Ik heb nooit geen hoofdluis gehad. Dus misschien wat minder schone haren. Doordat niet op te laten vallen hun haar in een staart of op school tijdens de les een netje om hun haar. Snap dat beide niet leuk is maar misschien helpt het ??
Bactrim (antibootica) gedurende 2 dagen , dan na 5 dagen nog eens herhalen. Doodt de darmflora van de luizen, waardoor ze allemaal doodgaan, ook diegene die resistent zijn aan de antiluizenshampoos etc (want die bestaan zeker).
Bij mij op de basisschool zat ook een jongen en een meisje (broer en zus) waarbij de luizen steeds terugkwamen. Bij hun zaten de luizen in de hoofdsteunen van de autostoelen. Misschien iets om eens te controleren. Heel veel succes!
Zitten ze misschien op zwemles? chloor kan de werking van luizen middelen inactiveren.
Bij de dochter van onze zwemjuf kwamen ze ook steeds terug. Na schooltijd mocht ze vaak bij gaar moeder komen zwemmen. Het chloorzwemwater bleek inderdaad de boosdoener.
Misschien ook eens nagaan vanwaar die luizen komen. Blijkbaar van bij jullie thuis, als ze het telkens na de schoolvakantie hebben.
crèmespoeling en kammen, kammen en kammen met een kam met lange tanden
crèmespoeling en kammen, kammen en kammen met een kam met lange tanden
Sorry maar ik zou dat niet accepteren. Ik ben in mijn hele leven nog nooit gecontroleerd op luizen of door een luizen moeder. die moeders brengen het op die manier van een kind naar het volgende kind. Uw school gaat te ver om jou dochter’s haar te controleren. niemand zit aan mijn haar. En als het echt erg is dan zie je het zelf wel. Luizen zijn gewoon vervelend, maar niet schadelijk. Ze gaan ook niet iemand de 2x hoest naar huis sturen. Dus laat die school lekker. Uw dochter moet ook geen les missen, als het zelf nergens last van heeft.
Straks worden jou kinderen nog gepest hierdoor.
Als mijn school vroeger geen controle had, en waren geen problemen. we gaan tegenwoordig wel echt te ver met alles en iedereen maar te controleren.
Wel zelf doorgaan met gie shampoo natuurlijk maar niet zo gestrest en extreem. Dat helpt niemand
Wat ontzettend vervelend dat je dochters er zo vaak last van hebben. Wat ik echter niet zo goed begrijp is dat je stress hebt voor de luizencontrole. Je kunt zelf toch ook regelmatig controleren en de behandeling gelijk gaan inzetten? Gelukkig zijn er al veel tips gegeven die je uit kunt proberen. Wat ik wel zou doen is de dochters niet meer met losse haren naar school laten gaan maar altijd in een knotje of vlecht. Die meiden zitten altijd bij elkaar, de luizen kunnen zo van het ene koppie naar het andere koppie lopen. Als ze oud genoeg zijn kun je ze hier ook prima over instrueren, ter voorkoming van maar ook dat ze anderen niet “besmetten” als ze ze zelf weer hebben. Ook iedereen in het gezin tegelijkertijd blijven controleren, dus ook papa en mama en eventuele andere broertjes of zusjes. Ik hoop dat je er vanaf komt, het is niet leuk maar er wordt altijd over gepraat en op een gegeven moment weren kinderen in de klas ook wie er beestjes hebben tijdens de luizencontrole. Hoe discreet luizenmoeders hier ook mee om gaan, er zitten altijd kleine detectives in de klas die dat door hebben. Hier gelukkig nog nooit luizen gehad, meer geluk dan wijsheid denk ik.
bij mijn dochter vond ik het ook zo erg altijd. altijd na scouting kamp had ze last van Luis. heb weken zitten kammen en alles geprobeerd. toen probeerde ik spul dat kost gewoon 15 euro per flesje. en ja met lang haar twee nodig. het spul is onwijs vet. ben erachter gekomen dat babyolie (eigen merk kruidvat pakte ik als er was) ook werkt. ik smeer haar haar in laat dan 15 minuten zitten. was daarna met shampoo uit. wel eerst shampoo voor het haar nat te maken. anders duurt het even met uitwassen. paar wasbeurten en het vet is weg. ze heeft ze nu nooit meer. standaard na scouting kamp krijgt ze nu een behandeling of ik ze nu zie of niet. en een flesje babyolie kost in verhouding dan niks en gaat langer mee ook. misschien een idee. het scheelt ook want doordat het haar ver is kamt het ook beter met die netenkam.
Kleurloze henna verandert de structuur van het haar en is tevens verzorgend en niet duur.Te verkrijgen in natuurwinkels. Lavendelolie en teathree olie/shampoo ook.
hier een oud luizenmoeder jaren de luizenpluis groep op school geregeld. ook heb ik helaas geregeld kids met luizen in mijn kapsalon. en zelf moeder van 3 kids. mijn kids hebben helaas wel eens luizen gehad waaronder een dochter met dik lang haar. mijn ervaring is dat de goedkope luizenmiddels niet sterk genoeg zijn. ik heb goede ervaring met nyda en.licener. licener verkoop ik ook in mijn salon. goed opbrengen en verdelen . en pluk voor pluk uitkomen. ik heb zelfs bij mijn dochter bij hardnekkige neten de neet met haar en al weggehaald. tuurlijk niet bij alle neetjes . maar t helpt wel. maar ons op school zag ik dat de meeste ouders het net niet goed genoeg behandelen. het is een flinke klus. maar het loont zich. succes allemaal. er is hoop.
Ga eens een keer naar een goede dermatoloog a.u.b.
Al die mensen met hun “tips” !…. 🥲
Luizen kunnen niet leven zonder de hoofdhuid, het is achterhaald, zie rivm.
“ Luis in je haar? Kammen maar!
Hoofdluis kun je krijgen van iemand die hoofdluis heeft. De luizen lopen van het ene hoofd naar het andere, bijvoorbeeld als kinderen met elkaar spelen of een selfie maken. Ze verplaatsen zich niet via kleding, beddengoed of knuffels.
Op basisscholen controleren luizenouders regelmatig of er hoofdluis is. Hoofdluis komt echter bij alle kinderen voor, dus ook bij kinderen jonger dan 4 jaar en kinderen die op de middelbare school zitten. Het is dus ook belangrijk om kinderen thuis regelmatig te controleren op hoofdluis. Je kunt dit bijvoorbeeld op de eerste dag van elke maand doen.
Hoofdluizen zijn niet schadelijk, maar vooral vervelend. Ze kunnen voor veel jeuk zorgen. Om te voorkomen dat hoofdluis een hardnekkig probleem wordt, is het belangrijk om regelmatig het haar te controleren. Als kinderen hoofdluis hebben, is het belangrijk dat gezinsleden, klasgenootjes of vriendjes met hoofdluis tegelijkertijd worden behandeld. Zo kunnen ze elkaar niet steeds opnieuw besmetten.”
ik kan me herinneren dat ik vroeger ook vanwege mijn dikke bos haar vaak luizen had. er is een middel vanuit de apotheek. spul brand in je ogen van de geur die eraf komt. maar het was het enigste wat bij mij werkte. ik was ook na iedere vakantie de sjaak.. nu in volwassenheid gelukkig nooit meer meegemaakt. maar.. chemisch ruikende spul van de apotheek.. lavendel en menthol is allemaal achterhaalt en werkt niet. is al jarenlang bekend
Heb je er ook al aan gedacht om de een hete haarblazer de matrassen, zetels, autozetels te behandelen? Zo ongeveer alles wat je niet kan wassen op 60gr Dit om de neten te verbranden.
Alles wat tegen haar jas heeft gehangen. Dus ook jullie jassen te wassen op hogere temperaturen.
Eens in huis komt er inderdaad veel bij kijken.
Als je het luizenspul eruit hebt gespoeld, kammen met de luizenkam. Maar daarna hoe vervelend ook alle netten er 1 voor 1 uittrekken tussen je nagels.
En sws het weekend voor einde vakantie zelf luizen controle. Als ze het hebben dan je dat in dat weekend behandelen.
ik heb het hier ook gehad…mijn dochter heeft heel dik haar en de negen kreeg ik er niet uit gekamd, ze bleven zitten…al de producten vd apotheek werken niet!! ze beloven de negen te doden, maar is flauwekul! zeker als je kind veel haar heeft…er moet maar 1 overleven en alles is weer vertrokken….ik heb hier ook afgezien… tot ik contact nam met de Luizenkliniek in Nederland…. ik bestelde hun thuispakket…paste dat zorgvuldig toe, alle lakens , bedden en zetels nog eens goed reinigen en stofzuigen en erna deed ik het pakket nog eens om de week en voor 2 maanden lang ….sinds zijn er geen luizen in huis meer geweest de laatste 2 j….bij de minste twijfel doe ik de mousse nog eens met hun speciale kam …. maar tot nu niks meer aan de hand…oef ! het kan je leven danig overhoop halen… kammen duurde door de dikke haren al gauw een uur … en teken bleven gewoon zitten….
Controleer je tekst even voordat je op enter drukt.
Vorìge jaar had mijn zoon ook luizen. Ik kocht een gewoon goedkopste luizenshampoo en kam uit Kruidvat. De beestjes gaat niet zo makkelijk weg. dit is handwerk maar luizen klein en groot wel. Shampoo werkt perfect tegen luizen. Maar somige beestjes bleef . nog steeds. Die heb ik met hand weggehaald. Toen heb ik elke dag binnen twee weken gechekt. Haar moet een of twee keer per week wassen en droog zijn. Moet vaak controleren. Vieze en vetig haar het is beste omgeving voor luizen. Dus geen kokosoilie of andere.
luizen houden juist van schoon haar
vroeger moesten we alles wassen, knuffels 14 dagen in afgesloten zak en kammen elke dag met creme spoeling. Wat vaak vergeten wordt zijn de autostoeltjes
Volgens mij dochter hoeft dat allemaal niet meer maar toen mijn kleindochters luizen hadden toch maar gedaan in mijn eigen auto en onszelf ook behandeld!
De luizenkliniek(.nl) helpt super goed!
Mijn zoontje en ik, met weelderige haren, waren er in 1 keer van af.
mijn dochter trek luizen aan. ik had dat ook. heerlijk veel haar heerlijk warme thuis voor die beestjes. niet paar he zoals andere kind maar veel.
elke dag uitkammen. Er moet maar 1 rond lopen en het is bingo. kort nee helpt helemaal niet. elke maand mayonaise behandeling dat helpt wel luizen eten er dood van.
haren vast, haren vast, haren vast, haren vast, haren vast, haren vast, haren vast, haren vast, haren vast, haren vast, haren vast, haren vast,.
mijn dochters van nu 14 en 18 hebben nooit luizen gehad, beide een volle bos, dan maar niet weelderig en prachtig, maar luizen zit niemand op te wachten denk ik.
ouderwetse oplossing is petroleum. Maar of dit gezond is betwijfel ik.
teatreeolie helpt wel preventief heb ik begrepen.
ja dit wilde ik ook typen. gebruiken wij ook bij mijn petekindje en het helpt echt. ook een dos blonde haren.
Er zijn in nederland klinieken die dit probleem behandelen. (google luizenkliniek) Als alles al geprobeert is dan is dit nog een mogelijkheid Het kost zeker een flinke duit maar het geeft uiteindelijk ook rust er van af te zijn
Conditioner in haar, luizenkam iedere keee door kokend water met schutje azijn, wachten tot t afkoelt en kammen, door heetwater heen: dan doodt je de luis en neet gelijk. liefst 2x per dag als ze luizen hebben.
Verder iedere dag kussenslopen 10 minuten in de droger. 30 dagen blijven doen
Je zult denk ik bij jouw kinderen sowieso om de dag moeten blijven kammen, ook in de vakanties.
Beetje etherische olie in haar (lavendel): dan komen ze iets minder snel terug, maar geen garantie. Op school: haren in een vlecht. En wellicht iets korter knippen.
Hier ook luizenmagneten… en blijven kammen is de oplossing.
ik wist niet dat luizen de leerplicht mogen aantasten. Is bij ons op school niet.
Vlecht in een haarnetje zoals balarinameisjes doen. En haarlak. zodat er werkelijk geen haartje uitsteekt. Heel veel succes!
ik ben zelf luizenpluizer geweest op de school van mijn kinderen maar dat helpt niet altijd.. de eerste keer dat ik luizen vond op een hoofdje was dat van een meisje wiens haar strak van de gel en lak stond, stevige vlechten in.. zegt dus niks hoor..
Hi,
Anders dan veel mensen denken, luizen gedijen het beste in schoon haar. In je verhaal vertel je niks over de wasroutine die jullie hebben, maar het haar 1 of 2 keer per week wassen kan ook helpen. De haren dagelijks kammen met een luizenkam, deze daarna met azijn afnemen(ook tussen de kambeurten van de kinseren in. De haren invlechten en dan een laag haarlak eroverheen. En zoals hierboven benoemd de kussenslopen en ook de kussens dagelijks in de droger.
Luizen in lang haar is verschrikkelijk, maar lang haar staat niet altijd gelijk aan luizen en hoeft absoluut geen reden te zijn om het te knippen, want ook jongens met kort haar kunnen ze krijgen en zelf mannen met alleen een baard;). succes het is gewoon heel vervelend.
Bij ons werkte Licener prima. Twee keer behandelen en ze zijn weg. Het was trouwens wel het enige middel dat echt werkte met ons haar waar geen luizenkam doorheen komt. Ik heb ze alle merken geprobeerd. Bij de meeste gingen ze niet eens dood bij de behandeling.
Het probleem bij ons was dat ze telkens terugkwamen doordat er in de klas van mijn dochter een meisje met heel veel luizen zat. Je zag de luizen gewoon lopen op het haar. De school stuurde het meisje regelmatig naar huis, maar ze kwam telkens na een aantal dagen weer terug in de klas met haar huisdieren. Die moeder weigerde het haar te behandelen. Ze kon de flessen inmiddels gratis krijgen. Ze had telkens nieuwe smoesjes.
Uiteindelijk heb ik deze moeder opgewacht en heel onvriendelijk voor het blok gezet. Of ze ging zorgen dat de luizen binnen een paar weken weg waren of ik ging veilig thuis meldingen maken wegens verwaarlozing. Binnen een paar weken was de hele klas vrij van luizen.
alle eitjes en luizen eruit halen en pletten.
ik heb met mijn nichtjes 4uur lang aan tafel gezeten tablet aan en alles eruit gehaald.
daarna was alles weg .
Zelfde probleem hier gehad! Haren in een vlecht + lavendelolie heeft bij ons jaren lang gezorgd dat dochterlief geen luizen overnam van vriendinnetjes die ze wel hadden. Maar toen ze haar haren liever los wou zijn ze er toch ingeslopen en kregen ook wij ze niet meer weg. Liters luizenshampoo van alle mogelijke merken gebruikt. Het bleef 2 jaar lang een probleem. Uiteindelijk is het weg gegaan toen we zijn verhuisd en ik haar een hele nieuwe slaapkamer heb gekocht. Online heb ik altijd gelezen dat de luizen niet lang overleven wanneer ze niet in haren zitten. Mijn conclusie is dat ze dat wel doen!
tja sommige hebben de luizen andere de neten anderen niets en de pechvogels beide. Nee schoon of vies haar is ook geen garantie. Wel kammen kammen kammen als de luizen je lekker vinden. Gebruik een goede kam. Deze zijn duurder. Wij deden tee trea olie in de shampoo van dochter en mijzelf. Vader had nooit luizen en zijn eigen shampoo. Ik weet niet of het echt werkt of dat het het om de dag kammen was wat de neten eruit haalde. Ik kan je dus alleen kammen adviseren. en antiklit of cremespoeling om het kammen minder pijnlijk te maken. .Maar als je zovaak kamt zot het haar ook niet meer in de klit. Sterkte
bij ons thuis werd om elke vrijdag preventief behandeld met luizenlotion
ik kan niet reageren op het artikel, dus doe ik het zo….ik heb 3 dochters en had vroeger exact hetzelfde probleem. iemand raadde me eau de cologne van Zwitsal aan. je doet het preventief op het haar, ruikt lekker en de luizen blijven ( meestal) weg.
hopelijk helpt dit ook voor jou
mijn dochter van 6 heeft lang en heel erg veel dun haar, dus een grote bos dunne haren. zij heeft het nog nooit gehad. wat ik kan bedenken is dat zij haar haren bijna nooit los draagt. wel soms een half staartje. omdat haar haren heel makkelijk in de war raken en lastig te kammen is met van die nare klitten dan draagt ze het vaak in 1 of 2 vlechten of staart en weinig los dat helpt tegen het in de war raken en misschien ook wel tegen luizen?
Misschien dat dat kan helpen, altijd in een vlecht naar school voorlopig.
ik werk in een drogisterij en wij zeggen om preventief te voorkomen:
haren (zo) vast mogelijk, niet te schoon haar (gel of haarlak erin), teatree olie op de grensgebieden van huid/haar.
Bij het hebben van luizen;
behandelen minimaal 2x, kammen… kammen… kammen alle dagen en vaker dan 1x per dag.
verder even geen selfies of knuffelen.
geen garantie maar wel verminderde kans. heel veel succes.
Beste ouders,
ik heb al heel veel goede adviezen voorbij zien komen, daar kan ik me alleen maar bij aansluiten, ik ben zelf jarenlang luizenmoeder geweest op mijn dochter s school en ook mijn beide dochters hebben luizen gehad:
wat ik nog mis aan informatie wat wellicht
nuttig is: mijn persoonlijke ervaring is dat je luizen er wel makkelijk uit kunt kammen met een luizen/netenkam, maar dat veel neten in mijn ogen zo vast zitten geplakt aan het haar dat je ze zelfs met de beste netenkam niet van het haar af krijgt.
wat bij mijn dochters ECHT nodig was als ze luizen hadden: eerst behandelen met xt luis of prioderm, daarna je kind MET antiklit nog in het haar op stoel zetten onder een felle lamp en streng voor streng controleren: de neten met je NAGEL van het haar trekken!!! dit was bij ons echt nodig, de neten zaten zo vastgehecht aan het haar dat geen netenkam ze er af krijgt!
Mijn dochters hebben donker haar, daarop kun je de grijze netjes vaak beter zien dan op blond haar, tip voor heel licht haar: altijd nat controleren, dan is lijkt het haar wat donkerder en zijn de neten beter zichtbaar en een dikke tl-lamp recht op het hoofd zetten, hoe feller het licht, hoe beter je ze kunt zien.
Haren vast is verder inderdaad ook het toverwoord;)
beste ouders, via internet kun je een elektrische luizenkam kopen. Wel vrij prijzig maar hoef je maar 1x aan te schaffen. (Werkt hetzelfde als een elektrische vliegenmepper op batterijen, luizen en eitjes worden gedood door een elektrische schok bij het kammen, jullie zelf natuurlijk niet).
Werkt echt prima, geen gedoe met chemische shampoos meer.
Ik geef wel als tip, was de haren met crèmespoeling, dan is het kammen een stuk makkelijker en glijden luizen er ook sneller vanaf.
Mijn schoonzus heeft het haar van haar dochter ingespoten met veerust. Alle luizen (en neten) waren dood en niet meer teruggekomen tot op heden. of het heel gezond is, dat is een tweede. Maar ik zou het proberen, even adem inhouden en gaan.
Prioderm er in, en na 9 dagen weer. In de tussentijd zorgen dat het haar in een (of twee) knotje(s) zit, hoe staart met vlecht of nlg iets anders maar in ieder geval niet los, want al lijkt het zo: luizen heb je niet alleen. Die meiden worden continu herbesmet. Dat id tenminste wat ik zie op school: luizen kunnen zo lang voortduren want 1 kind heeft het en broertjes en zusjes vaak dan ook. die zitten weer in een klas waar iemand anders ze ook krijgt, die speelt weer met die en heeft broer X en zus Y etc etc
https://luizenkliniek.nl/
misschien is bovenstaande een oplossing. Schijnt zeer effectief te zijn.
in kort haar kan je ze ook krijgen ..
maar ja ik heb er ook maanden mee geworsteld.
op de fles staat ook dat je moet herhalen. dus je bent minstens 2x bezig. bovendien moeten álle gezinsleden in de luizenshampoo als er 1 gezinslid luizen heeft. anders is het risico op herbesmetting groot.
je haar minder vaak wassen of vettig spul erin doen zou ook helpen.
er bestaat ook speciale spray voor.
soms kun je er echt niks aan doen wat je ook doet.
ik weet dat ik vroeger een luizennet in mijn nek had.wanneer de luizen kwamen had ik ze ook alleen bij mij was het een ziekte zei de dokter en daar heb ik alle kinderziektes mee uitgespaard
Om luizen te voorkomen deed mijn moeder altijd schuimgel in ons lange haar. Luizen komen graag in schoon haar. Beetje vies maken dus. Toch paar jaar geleden gehad gekregen op werk. Prioderm lotion werkte hier goed, wel 2x doen. Jeuk was direct weg. Eerst goedkopere gekocht, deed niks.
Hier ook veel last van gehad. Uiteindelijk luizen shampoo gedaan. met luizenkam goed doorgekamd. Haren ingewikkeld met huishoudfolie. na 15 minuten wassen met shampoo. Insmeren met flink wat conditioner en dan weer luizen kammen.
Daarna spuiten we het in met een spray uit Spanje. Nenuco agua de Colonia. eigenlijk een baby middel voor de haartjes. Maar blijkbaar houden luizen er niet van.
Flink wat stappen dus, maar wel effectief.
aqua de colongia gebruiken wij elke dag gemengd met water luizen houden er niet van en het haar is veel beter door te kammen
Voor ons is het ook lang geleden maar onze dochter met lang dik haar was ook iedere x de sjaak.
Er was een nieuw meisje in haar klas gekomen en die hadden ze schijnbaar als huisdieren want toen begon de ellende. Nee hoor aan hun lag het niet. Ma vertikte het om er überhaupt iets aan te doen.
Maar onze dochter had ze non stop, dat meisje was nog al van het omhelzen.
Uren heb ik zitten kammen, ze gaf geen kik hoor.
Ook de tea tree olie, iedere dag achter de oren gesmeerd, haren op een knot of vlecht. We waren ervan af. Kregen we een voorlichtingsavond van de ggd. Kreeg ik op m’n falie want ze waren immuun enz.
Ik gestopt en jahoor daar waren de ongewenste huisdieren weer.
De ggd kon me de pot op , weer de tt olie achter de oren en het was voorbij.
dus ik zou zeggen olie achter de oren en in de nek smeren.
succes!!!!
mijn dochter op de lagere school nooit last gehad, maar op de middelbare ineens wel en niet weg te krijgen.
had me er al bij neergelegd dat het een gebed zonder einde zou worden, toen mijn dochter haar haar wilde verven.
daarna was alles weg en nooit meer terug gekomen.
de jongste heeft tot nu toe nog geen luizen gehad.
hier heb ik ook 2 dochters met prachtig mooi, dik haar met nog mooiere krullen en luizen zijn altijd mijn angst geweest. de oudste heeft gelukkig altijd de dans kunnen ontlopen, maar de jongste…pfff.
Maandenlang had ze die beestjes…dacht ik dat ze er vanaf was, dan was dit nooit voor lange duur. En echt elk middeltje uit elke drogisterij heb ik geprobeerd. honderden euro s zijn er door heen gegaan. uiteindelijk door elke zondag (nu om de week)haar haar te behandelen met kruidvat eigen merk luizen shampoo en het helemaal door te kammen was ze er na pakweg 5 maanden vanaf. in elke shampoo fles zitten een paar druppels tea tree oil…dit werkt voor nu goed. al is het wle wachten tot ze weer komen.
wax in de haren en vlechtjes in.
dat werkt bij mijn dochter tot nu toe super.
Ik heb DE TIP
na een behandeling (shampoo/kammen) haren drogen en dan met de styletang erdoor, alle eitjes die je heb gemist doodbranden.
ik werkte op een groep waar ook wel eens luizen waren, en meiden met mooi dik lang haar, als we dit na een behandeling deden was het altijd klaar!
En daarbij dagelijks even kijken dat je er vroeg bij bent.
Kammen, kammen en nog eens kammen. En dat elke dag minimaal 2 weken lang.
En wassen met luizenshampoo en dan na een week nog een keer herhalen. Dat is het enige dat hier werkt als we weer de sjaak zijn.
precies dit. Elke dag kammen. Dat is effectief. op de middeltjes kan je niet te vertrouwen. Heb, met verstand op nul, drie weken lang mn dochter en nog drie kids gekamd. Daarna waren we er vanaf.
dat ging bij ons helaas niet. bij m’n dochter zo dun haar dat het gewoon er niet uit ging en bij m’n zoon zo’n volle bos dik haar dat er geen doorkomen aan is.
klopt kammen kammen en kammen
Heel herkenbaar!!!!!
Nenuco Agua de Cologne.
Helpt echt super!!!
Daarna nooit meer gekregen.
inderdaad nenuco helpt. ik ken het mam heeft uiteindelijk luizen shampoo uit Spanje meegenomen nooit meer last van gehad. zelf spray ik mijn kind met nenuco
Och die eeuwige luizen. Ik ben zelf luizen moeder en dat geeft mij zelf veel rust. Tea tree olie in klittenspray of achter de oren smeren (elke ochtend) 1 keer in de week haren wassen en dan op vrijdag zodat het in het weekend weer vies kan worden 😂 het helpt hier heel goed! Bij ons is het steeds hetzelfde meisje in de klas. Deze moeder is zelfs speciaal naar de luizenkapper gegaan en nog steeds blijft ze last houden. Dus ik ben er van overtuigd dat sommige kinderen gewoon immuun zijn tegen luizen shampoo.
Niks van aantrekken wat een ander denkt. Want als er 1 is in de klas zijn het er de volgende dag 10 en die ouders hebben waarschijnlijk dezelfde stress alleen wordt er niet over gesproken.
Succes! Xx
Het is vreemd dat je kind naar huis gestuurd wordt. Zelf ben ik jarenlang luizenmoeder geweest op school en vanuit het GGD kregen we toen een een uitleg over hoe of wat. De kinderen mag je ivm de leerplicht niet naar huis sturen was ons gezegd.
Ze hebben op hun site ook een filmpje. Eerst met shampoo de levende luizen verwijderen en daarna is het kammen kammen kammen met een echte luizenkam. Dus niet een die je gratis bij een luizenshampoo krijgt. Dan haal je alle neten weg. Na 14 dagen is je kind dan luizenvrij.
Succes ermee!
Dit inderdaad. Ik ben ook “Luizenmoeder” en er wordt bij ons nooit iemand vanwege luizen naar huis gestuurd.
En als ik ze vind, spreek ik dat ook nooit uit naar het kind. De enige die het hoort is de juf, die op haar beurt ouders kan informeren.
na behandeling en wassen .
drogen en met de stijltang erover.
och wat rot zeg!! Ik heb ze ook eens gehad, een cadeautje van een van mijn studentjes, en kwam er maar niet vanaf. Tot ik mn haren verfde. Dat vonden ze niet tof die luizen. Ze zijn ook nooit meer terug gekomen gelukkig. Jouw kids zijn misschien nog wat jong voor de haarverf maar de tip van de stijltang lijkt me ook een hele goeie!!
Als hulpverlener keer in gezin geweest waar de luizen ook immuun waren. Tea tree oil druppeltjes in de jas en aantal keer in haren met huishoudfolie eromheen 20 min laten intrekken. Daarna was het klaar.
Hier werkt de tea tree oil heel goed. Zat er ook al zo’n 3 maanden af en aan mee. Tot ik deze tip kreeg. En investeer in een echt goede kam. Sommige kammen hebben de tandjes nog net te ver uit elkaar staan of zijn niet sterk genoeg. Die van Assy is top. Sindsdien zijn wij helemaal klaar!
Er zijn klinieken waar je de luizen professioneel kunt laten verwijderen.
En heb je de kans dat ze weer terugkomen. Mijn volwassen dochter 3 keer behandeld voor à € 130 en dan ook nog het reizen er naar toe 250 km v.v.
met dreft wassen dan zie je de beestjes gewoon vluchten. De haren sowieso niet te vaak wassen want luizen zitten alleen op schone hoofden.
Uiteraard kan je ook zelf controleren voordat ze weer naar school toe gaan. Weg stress.
nog nooit gehoord hihi , betaal me scheelt aan luizenspul enigste die werkt hier is van ah van 10 euro word baar wel heel vettig van pff maar kamt wel goed door , maar met 3 dochters en alle 3 lange haren en als eentje het heeft dan doe ik ze alrijd alle 3 .
drefr is dan veel goedkoper , maak het uit welke dreft het is , eerst volgende x ga ik dat proberen
je weet dat wanneer je de luizen shampoo keer op keer gebruikt, de luizen en neten hier imuum voor worden? 🙈
beste optie js blijven kammen met een luizen en neten kam.
1 x in de week wassen!! Hooguit 2x . Je krijgt luizen in schoon haar, dan is het probleem opgelost! Succes
precies lou!!!
Mijn dochters, inmiddels volwassen, hadden ook vaak luis. Ook de oudste had lang en dik/veel haar. Ik wilde niet steeds die chemische troep gebruiken en huismiddeltjes hielpen niet. Ik kreeg het idee om ze te ‘verstikken’. Ik kocht een fles goedkope crèmespoeling en klodderde haar haar en hoofdhuid hier helemaal vol mee. Een plastic zak om haar hoofd goed dicht gebonden, handdoek eromheen en uren laten zitten. Ik weet niet meer hoe lang maar zeker wek een uur of 6 a 8.
Voor het uitspoelen de netenkam erdoor. Hierna waren de luizen en neten verdwenen. Haar haar was zacht en rook lekker. Vele moeders op school hebben mijn tip opgevolgd en waren er blij mee.
Ik hoop dat het jou en je dochter ook helpt.
ik was het zo beu ik mijn dochters haren verfde wel in hun eigen kleur natuurlijk hielp super.
na een tijdje overgestapt op tea tree oil in de schampoo en dan gewoon wassen die bol met haar. luizen haten het en blijven ver weg succes
heel herkenbaar.. ik kreeg als advies niet te vaak wassen ..luizen houden nl van schoon haar.. 🫣
hoi Denise hier was het ook altijd prijs
en raar maar waar sinds ik de kruitvat antiklitspray gebruik heeft ze niks meer gehad
Is nu al 3 jaar geleden, ik spuit elke morgen de spray over haar haren hopelijk helpt dit jou ook groetjes dan
helaas zijn doot een allergie al dië shampoos geen optie voor ons. de luizenkam assy wasvoor ons de oplossing deze werkte beter als alle andere en zorgde ook met dun haar dat de eitjes verdwenen